אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהל מחלקת המטבע בבנק ישראל הודיע על פרישתו מהתפקיד

מנהל מחלקת המטבע בבנק ישראל הודיע על פרישתו מהתפקיד

בתום 5 שנים בתפקיד, הודיע ד"ר אילן שטיינר על החלטתו לסיים את תפקידו כחבר הנהלת הבנק ומנהל מחלקת המטבע בסוף חודש אוגוסט

26.05.2019, 16:21 | עמרי מילמן
ד"ר אילן שטיינר, מנהל מחלקת המטבע בבנק ישראל, הודיע לנגיד בנק ישראל על החלטתו לסיים את תפקידו כחבר הנהלת הבנק ומנהל מחלקת המטבע בסוף חודש אוגוסט 2019, בתום חמש שנים בתפקיד.

קראו עוד בכלכליסט

ד"ר שטיינר נבחר לתפקיד מנהל מחלקת המטבע בשנת 2014. במסגרת תפקידו הוביל את תהליך החלפת סדרת השטרות הישנה וכן הטמעת מערכות טכנולוגיות מתקדמות לניהול וניתוח מידע ועוד.

ד"ר אילן שטיינר ד"ר אילן שטיינר ד"ר אילן שטיינר

בבנק ישראל מציינים כי שטיינר הגביר את שיתופי הפעולה המקצועיים בין בנק ישראל לבנקים מרכזיים וארגונים שונים בארץ ובחו"ל והבנק אף הוכתר Currency Manager of the Year לשנת 2019 על ידי כתב העת הבינ"ל Central Banking.

אחד הנושאים בהם התמקדה מחלקתו של שטיינר בשנים האחרונות הוא תחום ניהול מערכת המזומנים והמאבק בזיופים. בהקשר זה בנק ישראל פרסם לראשונה כללים להפעלה סדירה של מערכת המטבע, הקים מערכת מידע ארצית לניהול מזויפים, וזכה לראשונה בתביעה אזרחית תקדימית נגד זיפני מטבע בגין הפרת זכויות יוצרים – צעד שנועד להגביר את ההרתעה נגד הזייפנים מעבר לאישום הפלילי.

שטיינר מסר, "אני מבקש להודות לפרופ' אמיר ירון, לד"ר קרנית פלוג ולמנכ"ל הבנק חזי כאלו, על ההזדמנות שניתנה לי להוביל את מחלקת המטבע בתקופה מאתגרת וייחודית בעשייתה. תודה מיוחדת לצוות מחלקת המטבע, חברי הנהלת הבנק, וכל שותפי לעשייה בבנק ישראל ומחוצה לו. אני מסיים את תפקידי בתחושה של סיפוק רב ומודה על האמון שניתן בי וההזדמנות להיות שותף לעשייה חשובה לטובת המשק הישראלי".

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון מסר "אילן הוביל את מחלקת המטבע בבנק ישראל להישגים מקצועיים שזכו להכרה והערכה בארץ ובעולם. כישוריו הניהוליים והמקצועיים היו נכס לבנק. - אני מודה לו על עבודתו המקצועית והמסורה בתקופה מרובת אתגרים, ומאחל לו הצלחה בכל אשר יפנה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות