אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסדר פשרה לטבע באוקלהומה: תשלם פיצויים בסך 85 מיליון דולר צילום: סיון פרג'

הסדר פשרה לטבע באוקלהומה: תשלם פיצויים בסך 85 מיליון דולר

מדובר בפשרה אחת בפרשת התביעות המשפטיות נגד החברה ונגד חברות נוספות, שמייצרות משככי כאבים, להם התמכרו אמריקאים רבים

26.05.2019, 18:24 | חזי שטרנליכט

אחרי שבועות של בעיות משפטיות קשות לטבע בארה"ב, נרשמה התפתחות חיובית לחברת התרופות הישראלית. חברת הבת שלה בארה"ב הגיעה היום לפשרה עם מדינת אוקלהומה בפרשת משככי הכאבים (אופיואידים) ותשלם לה 85 מיליון דולר כחלק מהסדר שמסדיר את התביעות באותה מדינה.

קראו עוד בכלכליסט

בפרשת משככי הכאבים מואשמות חברות התרופות בארה"ב בנזקים שגרמו התרופות שייצרו ושהציבור האמריקאי התמכר להן.

טבע ארה"ב הגיעה כאמור להסדר רק עם מדינת אוקלהומה. יש עוד עשרות מדינות ולמעשה עוד אלפי תביעות פרטיות שהוגשו ויגיעו למשפט שאמור להיפתח בחודש אוקטובר במדינת אוהיו. לא ברור מה הסיכויים להגיע להסדר שם. בטבע רואים בסכום שישולם למדינת אוקלהומה סכום סביר.

חברת טבע, צילום: סיון פרג חברת טבע | צילום: סיון פרג חברת טבע, צילום: סיון פרג

הדיון בבית המשפט באוקלהומה יפתח מחרתיים (ג'), בין היתר משום שנותרה נתבעת אחת, חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון שטרם הגיעה להסדר. עפ"י ההסדר, טבע "לא תרמה לשימוש לרעה של אופיודים באוקלהומה בשום צורה". כמו כן טבע מכירה כחלק מההסדר "בהשפעה ההרסנית על קהילות ברחבי ארה"ב כתוצאה מהסמים הבלתי חוקיים והשימוש לרעה של אופיודים הניתנים במרשם".

בהסדר נקבע כי מדינת אוקלהומה תחלק את התשלומים שתקבל מטבע על פי שיקול דעתה, ובכלל זה תשלום כל העמלות וההוצאות הקשורות בהסדר.

לדברי טבע, היא הסדירה את העניין באופן המטיב עם האנשים אשר סבלו משימוש לרעה באופיודים והמסייע לעצור את השפעות משבר האופיודים.

חברת טבע מוסרת כי היא שמחה לשים את התיק באוקלהומה מאחוריה והיא מוכנה להגן על עצמה בנחישות נגד תביעות נוספות, כולל המשפט הקרב בבית המשפט הפדרלי בקליבלנד (אוהיו), המרכז כאמור את רוב התביעות התלויות ועומדות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות