אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם היועמ"שית המיתולוגית של לאומי תתמודד על תפקיד יו"ר הפועלים? צילום: תומי הרפז

האם היועמ"שית המיתולוגית של לאומי תתמודד על תפקיד יו"ר הפועלים?

הבנק יכנס ביולי אסיפת בעלי מניות כשעל סדר היום בחירת דירקטורים חדשים. האסיפה תצטרך לבחור שני דירקטורים רגילים מתוך שלושה מועמדים – היו"ר עודד ערן המכהן, עו"ד דליה טל וד"ר דוד צביליחובסקי לאחר שכהונתו הראשונה של ערן כיו"ר צפויה להסתיים בינואר הקרוב

26.05.2019, 20:57 | רחלי בינדמן

דירקטוריון בנק הפועלים בדרך להחליף חלק מחבריו (7 במספר) אך האם הוא צפוי להחליף גם את היו"ר עודד ערן?

קראו עוד בכלכליסט

בסוף התהליך יהיו 9 דירקטורים בבנק. האסיפה השנתית לבחירת הדירקטורים מחדש (כולל דירקטורים חדשים) צפויה בחודש יולי הקרוב. הוועדה למינוי דירקטורים בבנקים ללא גרעין בראשות השופט בדימוס משה גל פרסמה את המועמדים עליהם היא ממליצה לדירקטוריון הבנק. הוועדה המליצה על שני דירקטורים חיצוניים על פי חוק החברות, שלושה דירקטורים חיצוניים על פי נוהל בנקאי תקין ושלושה מועמדים לתפקיד דירקטורים רגילים.

בקטגוריית דירקטור חיצוני על פי חוק החברות ייבחר אחד מבין דוד אבנר או אריה אורלב. בקטגוריית דירקטור חיצוני לפי נוהל בנקאי תקין יתמודדו על שני כסאות – נעם הנגבי, רו"ח ישראל זיכל והדירקטור המכהן שמתמודד על חידוש כהונה ראובן קרופיק. על כהונה כדירקטורים רגילים יתמודדו – עודד ערן (המכהן כיו"ר הדירקטוריון), עו"ד דליה טל, שהייתה בעבר היועמ"שית של בנק לאומי והיום שותפה בכירה במשרד עורכי הדין מיתר ליקוורניק, וד"ר דוד צביליחובסקי. מתוכם ייבחרו שני דירקטורים כך שעל פניו אסיפת בעלי המניות עשויה שלא לחדש את כהונתו של ערן, ולבחור במקומו את טל וצביליחובסקי, כמו גם דירקטורים "רגילים" ודירקטורים לפי נוהל בנקאי תקין אחרים יוכלו להתמודד על תפקידו.

דליה טל, צילום: אוראל כהן דליה טל | צילום: אוראל כהן דליה טל, צילום: אוראל כהן

ערן נכנס לתפקיד בינואר 2017 כך שכהונתו תסתיים בינואר 2020. אם האסיפה תחליט לא לחדש את כהונתו יתחלף בבנק הפועלים גם היו"ר וגם המנכ"ל אריק פינטו שהודיע באחרונה על סיום תפקידו בסוף השנה. ערן עומד בראש הוועדה של הדירקטוריון לאיתור מחליף לפינטו. יעקב פאר, דירקטור מכהן צפוי לסיים את כהונתו באוקטובר 2019.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות