אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוהם: קבוצת אלמוג החלה את העבודות בשכונת הדרים הדמיה: טוטם הדמיות

שוהם: קבוצת אלמוג החלה את העבודות בשכונת הדרים

הביקוש למגורים בשכונה החדשה בדרום שוהם שובר שיאים – גם מבחינת מעמדם הסוציו-אקונומי של הרוכשים. פרויקט A-LA-PARK, היחיד במקום שמשווק בשוק החופשי, נתן את האות לתחילת העבודות

28.05.2019, 08:24 | יוליה אוחיון
הגידול באוכלוסייה וההתחייבויות שנתנו במסגרת הסכמי הגג מאלצים ערים רבות במרכז הארץ להתאים את עצמן לביקוש הגדל לדיור, לשדרג את רמת התשתיות בהן ולהאיץ את קצב הבנייה למגורים. בשל העובדה שבמרבית ערי המרכז לא נותרו עוד שטחים פנויים לבנייה חדשה, הרי שפעמים רבות הדבר כרוך בהליכי תב"ע מסורבלים וארוכי שנים, אשר גם בסופם לא תמיד ניתן מענה הולם לצורכי האוכלוסייה הגדלה.

עד לאחרונה גם היישוב הכפרי - שוהם, התמודד עם מחסור בקרקעות זמינות לבניה לצד ביקושים גבוהים למגורים ביישוב מצד האוכלוסייה המקומית - ואולם, סיפוח עתודת שטח נוספת לתחומה בדרום העיר, שינה את פני הדברים. בשנה האחרונה הופשרו לבניה עתודות הקרקע האחרונות ביישוב לשנים הקרובות, באחד האזורים המבוקשים במרכז הארץ – שכונת הדרים.

קראו עוד בזירת הנדל"ן

מיקומה האטרקטיבי של השכונה, באמצע הדרך בין תל אביב לירושלים ובקרבת צירי תנועה מרכזיים, מעידים על הפוטנציאל האדיר שלה. עם זאת, במועצה בחרו שלא למהר עם הדחפורים, והקדישו זמן ומאמץ לתכנון מוקדם ומוקפד של השכונה בהתאם לתוכנית המתאר שוהם 2040, כך שתשמור על האופי הכפרי שלה ותתאים למשפחות צעירות.

"תוכנית המתאר היא תוכנית כוללנית רחבה שמסתכלת קדימה על איך אנחנו רוצים לראות את היישוב", אמר באחרונה ל"כלכליסט" איתן פטיגרו, ראש המועצה המקומית שוהם. "אי-אפשר שבעוד 20 שנה נחשוב שוב מה לעשות עם התשתיות המתיישנות והחזיתות. אנחנו רוצים לשמור על האופי הקהילתי והצביון של היישוב תוך מתן מענה לתושבים הרוצים להתחדש".

ראש מועצת שוהם, איתן פטיגרו. "הכל יהיה מוכן עוד לפני שהתושבים יגיעו" ראש מועצת שוהם, איתן פטיגרו. "הכל יהיה מוכן עוד לפני שהתושבים יגיעו" ראש מועצת שוהם, איתן פטיגרו. "הכל יהיה מוכן עוד לפני שהתושבים יגיעו"

קריאה אחרונה לאכלוס

 

בשוהם מתגוררים כיום כ-21 אלף תושבים בכ-4,000 יחידות דיור. על פי תוכנית המתאר לישוב, מתוכננות להיבנות בו דירות במספר הכפול מההיצע הקיים כיום, מה שעתיד להגדיל את מספר תושביה לכ-35 אלף איש. כמחצית מהדירות המתוכננות בשטח המועצה ייבנו בשכונת הדרים, עובדה שתרמה להפיכתה לאחת השכונות המבוקשות בארץ.

בעיני פטיגרו, ייחודה של השכונה טמון בתכנון המקיף שנעשה לפני האכלוס: "הבשורה העיקרית כאן היא למשפחות צעירות, גם לבני המקום וגם לאלו המגיעות מחוץ ליישוב. השכונה צעירה ובנויה נכון למשפחות, ומוסדות החינוך בה כבר נמצאים בהליכי תכנון מתקדמים. במועד האכלוס, ספטמבר 2021, הכל יהיה מוכן לפני שהתושבים יגיעו, כך שהם לא יגורו באתר בנייה". חשוב לציין כי עבודות הפיתוח של השכונה נמצאות בעיצומן, כך שתושביה יוכלו ליהנות מכל השירותים הקהילתיים, הפארק והמתקנים, בד בבד עם האכלוס.

שכונת הדרים תכלול תוספת של כ-1,445 יחידות דיור, מתוכן 700 במסגרת תוכנית מחיר למשתכן ועוד כמה מאות יחידות המיועדות לדיור מוגן ולהשכרה ארוכת טווח. לצד הבנייה למגורים, בד בבד נבנות בשכונה תשתיות קהילתיות כגון בתי ספר יסודיים ועל-יסודיים, מרכז מסחרי, מבנה ציבור לנוער, מרכזי תרבות ופנאי וקרית ספורט יישובית ובה מגרשי ספורט גדולים.

בהשראת מודלים מסקנדינביה, אופי השכונה ישמור על צביונו הכפרי, הקהילתי וההוליסטי של הישוב. השכונה תתאפיין בצפיפות מגורים נמוכה שתבוא לידי ביטוי בהגבלת הבנייה לגובה ובמרווחים גדולים בין בניין לבניין. תכנון השכונה שם דגש מיוחד על בטיחות ונגישות, ועל כן היא מרושתת במערכת גשרים ושבילים להולכי רגל אשר מתאימים במיוחד לילדים ומייצרים הליכה בטוחה מהבתים ועד למוסדות החינוך, ללא חציית כבישים.

גולת הכותרת של השכונה היא הפארק העתיד לקום בה בשטח של כ-100 דונם, לאורך נחל בית עריף. לאורך הפארק ייסללו שבילי הליכה ואופניים, מגרשי משחקים, אזורים למתקני כושר ופיקניק, גינות כלבים ומגרש משחקים לפעוטות. במרכז הפארק ישתרע אגם מלאכותי על שטח של כשני דונם, וסביבו אמפי דשא, בתי קפה ומגרשי משחקים.

פרויקט A LA PARK. "המיקום הטוב ביותר בשכונה" , הדמיה: טוטם הדמיות פרויקט A LA PARK. "המיקום הטוב ביותר בשכונה" | הדמיה: טוטם הדמיות פרויקט A LA PARK. "המיקום הטוב ביותר בשכונה" , הדמיה: טוטם הדמיות

הדרים על הפארק

 

שכונת הדרים עלתה על מפת הביקוש למגורים לא מעט הודות לתוכנית מחיר למשתכן. בדו"ח הכלכלן הראשי מינואר צוין כי החתך הסוציו-אקונומי של הרוכשים בהדרים הוא בין הגבוהים בארץ (וחריג בנוף זוכי תוכנית למשתכן) עם הכנסה ממוצעת למשק בית של 27 אלף שקל. הדו"ח זוקף זאת לזכות המיקום האסטרטגי של השכונה, ולעובדה שעיקר רוכשי הדירות בה עובדים בתעשיית ההיי-טק.

נתון מסקרן יותר הוא שלא מעט רוכשים הצביעו בארנק והעדיפו דווקא את הדירות המוצעות בשוק החופשי בשכונה, כך זמן קצר בתחילת השיווק נמכרו בפרויקט אלמוג שוהם A-LA-PARK של קבוצת אלמוג – כ-50 יחידות דיור במסגרת השוק החופשי, כשהסיבה לכך עשויה להיות החתך הסוציו-אקונומי הגבוה של האוכלוסייה בקרב רוכשי הדירות. "פרויקטים של מחיר למשתכן מטבעם וממהותם נבנים תחת תכתיב הנוגע לצפיפות, חומרי גמר, מפרט וגודל הדירות – מה שאצלנו לא קיים, התכנון שלנו מיקסם את הזכויות והמיקום שנבחר הצמוד לפארק, מהווה יתרון מנצח ליצירת דירות מגה איכותיות" אומר רז שרייבר, סמנכ"ל השיווק בקבוצת אלמוג.

אלמוג הייתה הראשונה שקיבלה היתר בנייה בשכונה, ובחודש האחרון אף עלתה על הקרקע. מיקומו של פרויקט אלמוג שוהם A-LA-PARK נחשב לטוב ביותר בשכונה, ונמצא בקו ראשון לפארק. במסגרת המיזם יוקמו 18 בנייני מגורים אינטימיים בני 5-3 קומות בלבד, שיכללו 180 יחידות דיור של 3, 4 ו-5 חדרים, כמו גם דירות גן מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים. לדירות גם חנייה תת-קרקעית, מיזוג אוויר, אבזור יוקרתי ומרפסות גדולות במיוחד, ומכירן החל מ-1.97 מיליון שקל, לדירת 3 חדרים.

שרייבר לא מופתע מהביקוש הרב לדירות בפרויקט: "בחרנו את המיקום הטוב ביותר בשכונה, תמהיל הדירות המגוון והמפרט הטכני העשיר מהווים יתרון לפרויקט. יש לנו מוצר אחר לגמרי שמהווה אופציה לכל מי שיש לו אמצעים לרכוש דירה. מי שלא הלך עם מחיר למשתכן או לא זכה במכרז, יוכל ליהנות מדירה מושלמת והכי חשוב – עם ערך מלא לכסף שהוא משלם".

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

עוד בזירת הנדל"ן
המומלצות שלנו