אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בי-קום מבקשת מביהמ"ש לפסול את קולות אינטרנט זהב בהצבעה על הגדלת ההון צילום: יניב רחימי

בי-קום מבקשת מביהמ"ש לפסול את קולות אינטרנט זהב בהצבעה על הגדלת ההון

עימות בין חברות פירמידת בזק: אינטרנט זהב חסמה את המהלך של גיוס ההון של בי-קום על מנת להימנע מדילול החזקותיה - בבי-קום טוענים בביהמ"ש כי בכך היא מפרה את חובותיה כלפיה כבעלת שליטה

27.05.2019, 12:56 | גולן חזני

עימות בין חברות הפירמידה של בזק מגיע לבית המשפט: חברת בי-קום יוצאת למאבק נגד בעלת השליטה שלה, אינטרנט זהב, ומבקשת לפסול את קולה בהצבעת בעלי המניות שלה על מהלך של גיוס הון.  

קראו עוד בכלכליסט

למעשה שתי החברות מנוהלות ברמת ההחלטות האסטרטגיות ע"י מחזיקי האג"ח שלהן, לאחר שלא עמדו בפרעון התשלומים. אינטרנט זהב חייבת למחזיקי האג"ח שלה 730 מיליון שקל ומחזיקה ב-52% ממניות ב-יקום, ואילו בי-קום חייבת 2.5 מיליארד שקל.

בי-קום מבקשת להגדיל את הון המניות שלה מ-50 מיליון שקל ל-150 מיליון שקל - לטובת אפשרות של גיוס עתידי במקרה שעסקת סרצ'לייט לא תושלם. המשמעות של צעד כזה היא דילול חלקה של אינטרנט זהב בבי-קום -  שכן לאינטרנט זהב אין את ההון הדרוש להשתתף בגיוס כזה.

בניגוד לדירקטוריון אינטרנט זהב שלא אישר את עיסקת סרצ'לייט, דירקטוריון בי-קום כן אישר את העיסקה. דירקטוריון אינטרנט זהב מורכב מארבעה חברים, שניים מהם נציגי הבנקים הנושים של יורוקום של שאול אלוביץ' שהגיעה לפירוק.

באסיפת בעלי המניות של בי-קום שנערכה בשבוע שעבר התנגדה אינטרנט זהב עם 52% ממניותיה להצעה של הרחבת ההון, והכשילה בכך את היוזמה של בי-קום - בי-קום מעוניינת לשריית גיוס הון נוסף לזה של קרן סרצ'לייט, שנמצאת במגעים להשקעה בחברה. עם זאת, השקעה כזו כרוכה בתנאים מתלים רבים.

בבי-קום מעוניינים בעיסקת סרצ'לייט אבל רוצים להכין אלטרנטיבות נוספות למקרה שהעיסקה תיפול באחד האישורים הדרושים, כפי שקרה בעיסקאות מכירת שליטה בבזק אחרות בשנתיים האחרונות. מכאן היוזמה לפתוח את האפשרות לגיוס כאמור.

.

ביקום מבקשת מבית המשפט באמצעות ע"ד גיא גיסין לקבל את ההחלטה ברוב של בעלי מניות המיעוט שכן לטענתה, אינטרנט זהב המנוהלת ע"י דורון תורג'מן, מפרה את חובת בעלת השליטה לפעול בהגינות ובתום לב - ומכאן שקולה צריך להיפסל בהצבעה.

עו"ד גיא גיסין, צילום: אוראל כהן עו"ד גיא גיסין | צילום: אוראל כהן עו"ד גיא גיסין, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות