אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיקר לגרושתו הראשונה - והגרושה השנייה הרוויחה: הדירה תהיה שלה צילום: שאטרסטוק

בלעדי לכלכליסט

שיקר לגרושתו הראשונה - והגרושה השנייה הרוויחה: הדירה תהיה שלה

האיש שהתגרש בשנית טען כי הוא הבעלים של מחצית דירת בני הזוג; אולם ביהמ"ש דחה את טענותיו בשל הצהרותיו מהליך קודם מול גרושתו הראשונה שם טען כי אין לו זכויות בדירה

27.05.2019, 15:03 | ליטל דוברוביצקי

בפסק דין שניתן אתמול (א') בבית המשפט לענייני משפחה בחיפה, נקבע כי דירת מגורי בני זוג מצפון הארץ תישאר בידי האישה, לאחר שבעלה דרש לקבל כחצי מהזכויות בדירה אך סורב. זאת, לאחר שנחשף בבית המשפט כי במסגרת הליכים קודמים שניהל הבעל מול גרושתו הראשונה, טען הוא בבית המשפט כי הדירה אינה שלו אלא רק של אשתו.

קראו עוד בכלכליסט

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

עו"ד טל זלץ עו"ד טל זלץ עו"ד טל זלץ

מפסק הדין עולה כי בני הזוג הכירו בשנות ה-80 ועברו להתגורר יחד, כשלכל אחד מהם ילדים מנישואיו הקודמים. השניים התחתנו בנישואים אזרחיים לפני 26 שנים. לפני יותר משנה החליטו על פרידה, כאשר במוקד המחלוקת בין השניים דירת מגוריהם בעיר בצפון הארץ שנרכשה לאחר שנישאו, כאשר במועד רכישתה נרשמה על שם האישה בלבד. זאת, כיוון שלטענתה עלותה שולמה מכספי ירושת אביה שקיבלה באותה תקופה וכספי מכר מדירתה הקודמת. מנגד, טען הבעל כי כספי פיצויים שקיבל, עקב תאונת דרכים שעבר סייעו לרכישת הדירה.

במהלך הדיונים בתיק הגיש עו"ד טל זלץ,  שייצג את האישה בהליך המשפטי הנוכחי, לבית המשפט מסמכים מהליך אחר של הבעל מול גרושתו הראשונה בהם העיד הבעל בבית המשפט כי "אני גר בדירה בבעלותה של אשתי (השנייה) כיום, והיא גם תועבר לילדים שלה... הדירה לא שלי. הדירה נרשמה על שמה של אשתי בלבד". כשנשאל הבעל אם שיקר בהליך הקודם השיב שלא, אלא "הגזמתי".

לאור ממצאים אלו, פסקה השופטת שושנה ברגר, שופטת בכירה בבית המשפט לענייני משפחה בחיפה, כי "טענות הבעל בהליכים בבית משפט זה בהליכים שונים בפני שני מוטבים שונים, סותרות מהותית אחת את השנייה".

בהמשך, היא כותבת כי "הבעל לא הוכיח בפניי את טענתו ולא הביא אסמכתאות בנקאיות או אחרות, המעידות על מימון רכישת הדירה בהתאם לגרסתו". לפיכך, דחה בית המשפט את תביעתו למחצית מהזכויות בדירה.

עו"ד זלץ, מומחה לדיני משפחה וירושה מחיפה, ציין כי "בסופו של דבר, נקבע כי לבעל אין כל זכויות בדירת המגורים שנרכשה במהלך חיי הנישואין של בני הזוג ושימשה אותם עד לפני כמה שנים. מרשתי היא הבעלים של מלוא הזכויות בדירה לבדה. בעל דין לא יכול לטעון טענה אחת בהליך משפטי ולאחר מכן טענה הפוכה לגמרי בהליך משפטי אחר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות