אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אימון מתקדם: מישהו לרוץ איתו צילום: CAIA IMAGE/SCIENCE PHOTO LIBRARY

אימון מתקדם: מישהו לרוץ איתו

בבואנו לבחור קבוצת אימון נדע שהמקצועיות, תחושת השייכות והמטרה חשובות יותר מהמרחק מהבית

28.05.2019, 09:07 | ארי תדהר
קבוצות אימונים הפכו בשנים האחרונות מקובלות מאוד. האימון המשותף מעורר מוטיבציה ומעודד התמדה, ויש היום מגוון רחב של ענפים שבהם הוא פועל, בעיקר בתחומי ספורט הסבולת.

בבואנו לבחור את הקבוצה המתאימה לנו נביא בחשבון כמה קריטריונים. הראשון הוא תחום האימון. יש קבוצות שמתרגלות רק ענף אחד ויש שמשלבות כמה ענפים, אף שלרוב מדובר בקבוצות טריאתלון. אם נרצה להתאמן בריצה בלבד, אך שחייה ורכיבה על אופניים עשויות לעניין אותנו בהמשך, כדאי לשקול הצטרפות לקבוצה כזו.

רצים בקבוצה. הישגיות או תמיכה הדדית?, צילום: CAIA IMAGE/SCIENCE PHOTO LIBRARY רצים בקבוצה. הישגיות או תמיכה הדדית? | צילום: CAIA IMAGE/SCIENCE PHOTO LIBRARY רצים בקבוצה. הישגיות או תמיכה הדדית?, צילום: CAIA IMAGE/SCIENCE PHOTO LIBRARY

נושא חשוב לא פחות הוא אופי הקבוצה: הרמה המקצועית, הגיבוש החברתי, האירועים שבהם הקבוצה משתתפת, כמו תחרויות, מחנות אימונים, ערבי קבוצה, מסעות בארץ ובחו"ל -כל אלה ועוד יכולים להכריע את ההנאה שלנו מהאימונים והאפקטיביות שלהם. יש קבוצות ששמות את ההישגיות כראשונה במעלה, ויש שיודעות לשלב תמיכה הדדית באופן מובהק יותר. לא תמיד אלה באים זה על חשבון זה.

הנושא האחרון הוא מיקום האימונים. למרות מה שנהוג לחשוב, המרחק מהבית הוא גורם חשוב בבחירת הקבוצה, אבל החיבור לאנשים, המקצועיות, ההנאה ותחושת השייכות חשובים יותר, והם שיקבעו אם נתמיד. כמו כן, ישנם פתרונות נוחים להתמודדות עם מרחק, כמו אימון מוקדם בבוקר והמשך ישיר ליום העבודה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות