אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספונסר מפתיע בדרך לליגת העל בכדורגל: הבורסה בתל אביב צילום: עוז מועלם

בלעדי לכלכליסט

ספונסר מפתיע בדרך לליגת העל בכדורגל: הבורסה בתל אביב

"ליגת הבורסה לניירות ערך בכדורגל"? ל"כלכליסט" נודע כי הבורסה מנהלת מו"מ מתקדם לשמש כספונסרית הראשית של ליגת העל. עלות המהלך: 20-15 מיליון שקל להסכם חסות של שלוש שנים

28.05.2019, 06:50 | גולן חזני

מהלך שיווקי מעניין של הבורסה בתל אביב. ל"כלכליסט" נודע כי הבורסה מנהלת משא ומתן מתקדם לשמש כספונסרית הראשית של ליגת העל בכדורגל. המגעים הואצו בימים האחרונים לקראת חתימה על הסכם לשלוש שנים, בעלות של כ-20-15 מיליון שקל.

מועמדת נוספת שפורסם שמתנהלים עמם מגעים היא קוקה קולה, אך ההערכות הן כי ההסכם עם הבורסה צפוי להיחתם בימים הקרובים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההסכם המתגבש, ליגת העל, שנקראה השנה ליגת ג'פניקה, תיקרא "ליגת הבורסה לניירות ערך בכדורגל". את המשא ומתן מנהלים יו"ר מינהלת ליגת העל ארז כלפון ואיתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה. דירקטוריון הבורסה, שרוב בעלי מניותיה הם גופים זרים בראשות קרן מניקיי האמריקנית-אוסטרלית, אישר באחרונה תכנית שיווקית גדולה שמטרתה להנגיש את הבורסה לציבור. במסגרת התוכנית כבר הועלה קמפיין טלוויזיוני בכיכובה של השחקנית עדי אשכנזי, ונראה כי מתן החסות לליגת העל נועד להמשיך את תוכנית ההנגשה, תוך ניצול הפופולריות הגוברת של הכדורגל בעולם.

הבורסה לניירות ערך בת"א, צילום: אוראל כהן הבורסה לניירות ערך בת"א | צילום: אוראל כהן הבורסה לניירות ערך בת"א, צילום: אוראל כהן

רשת המסעדות ג'פניקה שימשה כספונסרית לשנה אחת של הליגה, בעונת הכדורגל 2018-2019 שהסתיימה השבוע, ושני הצדדים החליטו שלא לחדש את ההסכם. ההתקשרות עם ג'פניקה עוררה מחלוקת משום שברק אברמוב, בעלי רשת המסעדות, הוא גם בעליה של קבוצת הכדורגל בני יהודה תל אביב החברה במינהלת הליגה.

עד היום לא הצליח הכדורגל הישראלי למשוך גופים עסקיים מהותיים לתמיכה בו, בעיקר בשל תדמית בעייתית של הענף ואירועי אלימות סביב המשחק בין האוהדים. אלה פחתו משמעותית בשנים האחרונות, ובענף מקווים להדביק את הפיגור מול העולם בנושא החסויות המסחריות. מבחינת מינהלת הליגה, אם ההסכם ייחתם, מדובר בכניסה של גוף עסקי מהותי, שבו נסחרות החברות הגדולות במשק וצירופו יוסיף יוקרה ומכובדות לליגה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות