אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המועמדים לראשות לשכת עוה"ד התחרו גם על כיבוש הכנס באילת

המועמדים לראשות לשכת עוה"ד התחרו גם על כיבוש הכנס באילת

הכנס השנתי של לשכת עורכי הדין הפך לבמה בעיקר עבור עו"ד אבי חימי, אלא שמתחרהו עו"ד ציון אמיר החליט בכל זאת להפגין נוכחות, והגיע לכנס עם צוות גדול; בין שניהם יש לא מעט קווי דימיון אך גם הבדלים מהותיים בנושאי ליבה

28.05.2019, 08:26 | משה גורלי

הכנס השנתי של לשכת עורכי הדין הפך לבמה בעיקר עבור עו"ד אבי חימי, ראש הלשכה הזמני ומי שמתמודד על ראשותה. הדבר ניכר בשיבוץ המרצים, כשרבים מאנשיו של חימי כיכבו בתוכנית הכנס, על חשבון אנשיו של המתחרה עו"ד ציון אמיר, שהופיעו בתוכנית המקורית.

קראו עוד בכלכליסט

אלא שמתחרהו של חימי עו"ד ציון אמיר החליט בכל זאת להפגין נוכחות, והגיע לכנס עם צוות גדול, שכלל כמה פרצופים מוכרים ובהם מספר שניים שלו עו"ד אילן בומבך, ראש מטהו נתי פרץ, לשעבר מנכ"ל הלשכה; וגם ראש הלשכה לשעבר דורון ברזילי וח"כ יואל חסון המשמשים יועצים. יועץ התקשורת של אמיר,  רונן משה, שכיכב בפרשת גיל מסינג וישראל ביתנו, לא הגיע לכנס. בשטח לא נרשמו עימותים מיוחדים, למעט התפרצות קולנית של חבר המועצה מעיין אמודאי על חימי, שלזכותו ייאמר כי לא נגרר לויכוח.

עורך דין אבי חימי עורך דין אבי חימי עורך דין אבי חימי

בין חימי לאמיר ישנם לא מעט קווי דמיון: שניהם הגיעו למרכז מהפריפריה; שניהם עסקו בתחום הפלילי בעבירות “צווארון שחור" ועוברים בהדרגה לצווארון הלבן; שניהם מחוברים לפוליטיקה הארצית ולציר הליכוד וכחלון.

אלא שהם נבדלים ביחס לשני נושאי ליבה: חימי מתקשה להתנתק ולגנות את מורשתו של חברו וראש הלשכה הקודם אפי נווה, והוא חד ונחוש יותר כנגד יוזמות החקיקה האנטי דמוקרטיות של הקואליציה המתגבשת.

עורך דין ציון אמיר , צילום: אוראל כהן עורך דין ציון אמיר | צילום: אוראל כהן עורך דין ציון אמיר , צילום: אוראל כהן

אמיר, לעומתו, מתקשה לגנות את יוזמות החקיקה, אבל קשוח יותר מול נווה - אף על פי שבעבר הוא חיפש את קרבתו ואת תמיכתו במועמדותו לבית המשפט העליון.

למועמדות זו, שלא היתה ריאלית, יש בכל זאת כוח למצב את אמיר כמשפטן הבכיר יותר מבין השניים.

הסיפור המעניין הוא בעורכי הדין שנחשבים למספר שתיים של חימי ואמיר, והמועמדים לראשות מחוז תל אביב: דוד פורר מצידו של חימי, ועמית בכר עם אמיר. שניהם הגיעו ממחוזות שכבר שנים נעדרו מהפוליטיקה הלשכתית: פורר ממשרד גדול (גרוס) ובכר - לאחר שפרש מתפקידו כתובע בכיר בפרקליטות מיסוי וכלכלה.

חימי מתואר כאדם צנוע, פשוט, ישר, שבא לעבוד. "מענטש" מחמיאים לו. אמיר, מהודר על גבול הגנדרן, משדר חשיבות והכרת ערך עצמי שמכוונים הרבה מעבר ללשכה, לפוליטיקה הארצית הגבוהה. אבחנה זו אינה משליכה בהכרח על השאלה מי טוב יותר ללשכה ומי מתאים יותר לשקם את תדמיתה שנרמסה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות