אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה אדומה בת"א: טבע צנחה ב-7% - איבדה מחצית מערכה בשנה צילום: בלומברג

דיווח שוטף

נעילה אדומה בת"א: טבע צנחה ב-7% - איבדה מחצית מערכה בשנה

המדדים ת"א 35 ות"א 125 ירדו ב-0.2%; חברת התרופות נסחרת בשווי של 41 מיליארד שקל; בית ההשקעות מיטב דש עלה ב-3% אחרי זינוק ברווח הנקי ברבעון הראשון; סלקום צנחה ב-6% אחרי דוח מאכזב

28.05.2019, 17:34 | כתבי שוק ההון

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

17:25 - נעילה אדומה. יום המסחר התנודתי נחתם בירידות שערים של עד 0.2% במדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125. טבע הובילה את המגמה עם ירידה של 7%. מניית חברת התרופות השלימה צניחה של 50% ב-12 החודשים האחרונים. עוד במסחר: שיכון ובינויקפצה ב-5%, מיטב דש עלה ב-4% וסלקום צנחה ב-6%.

16:30 - מייסד סומוטו נחקר בחשד לשימוש במידע פנים: מכר מניות לפני הודעה על צניחה בהכנסות. חוקרי רשות ני"ע פשטו אתמול על משרדי החברה - המייסד איל יעקב נחשד במכירת מניות לפני פרסום נתוני ההכנסות בשנת 2017; יעקב נחקר ושוחרר בתנאים מגבילים. בתוך כל מניית החברה מגיבה בירידה של 4%.

15:00 - מכיה גולדברג אנליסט ומנהל מחלקת מחקר באקסלנס הברוקראז' לדוח בנק הבילאומי לרבעון הראשון של 2019: בנק הבינ"ל פרסם הבוקר דוח טוב עם רווחיות מייצגת נאה שלהערכתנו כבר עוברת את ה-10%, איכות תיק אשראי גבוהה ותשואת דיבידנד נאה. להערכתנו, רווחיות הבנק צפויה להמשיך ולהשתפר גם בשנים הקרובות. אנחנו שומרים על המלצת הקנייה שלנו ושומרים על מחיר היעד שלנו של-100 שקל.

12:45 - פרשן כלכליסט אורי טל טנא: "היום בשלב הנעילה קרנות הסל (ETFs) המבוססות על מדדי MSCI יבצעו התאמות לאחזקות שלהן במניות. בזירה הישראלית בולט המעבר של המניות דיסקונט וסייברארק ממדד המניות הקטנות למדד המניות הגדולות.

"שתי מניות אלו צפויות לרכז מחזורי מסחר של מאות מיליוני שקלים כל אחת (דיסקונט בישראל וסייברארק בארה"ב), כאשר ETFs על מדד המניות הגדולות ירכשו את המניות ומנגד ETFs על המניות הקטנות ימכרו אותן.

"נטו, הביקוש צפוי להיות גדול מהותית מההיצע, ושתי המניות צפויות לביקושים מהותיים. מנגד, מניית בזק תרד ממדד המניות הגדולות למדד המניות הקטנות ותספוג היצע משמעותי.

"בנוסף, שש מניות ישראליות נכנסות למדד המניות הקטנות, וגם הן צפויות לזכות בביקושים: פתאל, אטיוניטי (הביקוש למניה זו יגיע בארה"ב), אנרג'יקס, נייר חדרה, נכסים ובניין וקבוצת אשטרום.

"בעדכון MSCI יש גם התאמת משקל יחסי במדים למניות, ולכן 80 המניות הגדולות בתל אביב הנכללות במדדים אלו (לא כולל יחידות השתתפות שלא נכללות במדדים אלו) צפויות לרכז מחזור גבוה מהרגיל בשלב הנעילה. להערכתנו המחזור הכולל של שלב הנעילה היום יהיה סביב מיליארד שקל".

12:40 - לאומי על דוחות ויקטורי: "בשורה התחתונה, הרווח הנקי המתואם נחתך בכמעט חצי, עקב השפעת עיתוי החג והגידול בהוצאות המכירה. השאלה שלנו היא האם החברה תוכל להתמודד עם העלייה בהוצאות התפעול דרך שיפור בגולמי (נראה לנו כי החברה כבר היום פועלת ביעילות תפעולית מרבית). ייתכן כי יהיה נכון להוריד את הרווחיות המייצגת שלנו על מנת לשקף את אותו סימן השאלה".

12:20 - דוחות ויקטורי: מכירות הרשת לרבעון הראשון של 2019 הסתכמו בכ-409.7 מיליון שקל, בהשוואה לכ-414.7 מיליון שקל ברבעון המקביל 2018. הקיטון במכירות נובע בעיקר מעיתוי חג הפסח, שחל השנה בתאריך 19 באפריל, לעומת 30 במרץ בשנה הקודמת. יישום תקן חשבונאי חדש הוביל לזינוק של 167% בהוצאות המימון ולצניחה ברווח.

12:00 - לאומי שוקי הון על דוחות סלקום: "החברה עומלת קשה על כל מהלך שישמור על תזרים חיובי, אך מדובר בעיקר במהלכים טקטיים. בסופו של דבר, השאלה נותרה מתי שוק הסלולר יבריא, ובאיזה אופן. אם המשקיע מאמין כי השר הבא יחזיר את האיזון לשוק, אז ייתכן כי אנחנו קרובים לתחתית ומפה יש אפסייד משמעותי. מצד שני, אם המשקיע מאמין שהרגולטור ימתין למשבר קיומי בתעשייה, אז ייתכן ונראה השמדת ערך נוספת (ואף משמעותית) לפני שיפור, ואז המשקיע שרוצה להיחשף לסקטור צריך לקחת בחשבון כי מדובר בהשקעה לטווח הארוך, ועדיף לעשות את זה דרך פרטנר בשל המינוף היותר נמוך. לצערנו את עתיד הרגולציה איננו יודעים לנבא".

11:55 - המסחר עובר לירידות של עד 0.5% במדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125. טבע מובילה את המגמה עם ירידה של 1.5%. מניית חברת התרופות משלימה ירידה של כ-50% בשנה האחרונה - נסחרת בשווי של 43 מיליארד שקל.

11:50 - ההאטה בביקושים והחרפת התחרות שחקו את הרווח של חמת ברבעון הראשון. יצרנית הברזים ומוצרי הסניטריה הציגה תוצאות מאכזבות הכוללות מחד גידול בהכנסות של 9.6% אך שחיקה של 46% ברווח התפעולי ושחיקה של 53% ברווח הנקי.

11:00 - דוחות אלביט: רכישת תעש הקפיצה את המכירות מעל למיליארד דולר ברבעון. מכירות יצרנית הנשק עלו בכ-25% לעומת הרבעון המקביל בשנת 2018; הרווח התפעולי בנטרול האירועים החד-פעמיים (Non-Gaap) עלה ב-21% והסתכם ב-84 מיליון דולר.

10:00 - בשל טעות חשבונאית: אירונאוטיקס מחקה 23 מיליון דולר מצבר ההזמנות. מהדוחות הכספיים שפרסמה החברה עולה כי חישוב החזקה לא נכון בצבר ההזמנות של החברה הבת קונטרופ, צבר ההזמנות הכללי הסתכם ב-2018 ב-205 מיליון דולר בלבד, לעומת 228 מיליון דולר; עוד עולה מהדוחות: זינוק של 280% בהפסד התפעולי.

09:45 - המסחר נפתח בעליות של עד 0.2% במדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125. מיטב דשמזנק ב-4% אחרי הדוחות הכספיים. סלקום מאבדת 2% אחרי דוח מאכזב.

09:10 - הרוח הגבית של שוק ההון סידרה למיטב דש דוח רבעוני חזק עם רווח של 29 מיליון שקל – זינוק של 45% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הסיבה המרכזית לעליה ברווח היא העלייה ברווחי השקעות שהסתכמו ב-11 מיליון שקל לעומת מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד – 10 מיליון שקלים יותר. ההכנסות מפעילות הגמל והפנסיה עמדו על 79 מיליון שקל, 2 מיליון שקל פחות מהרבעון המקביל אשתקד בשל המשך שחיקה בדמי הניהול הממוצעים על רקע התחרות בענף, ההכנסות מניהול תעודות סל עלו ב-6 מיליון שקל ל-27 מיליון שקל.

אילן רביב מנכל מיטב דש, צילום: יובל חן אילן רביב מנכל מיטב דש | צילום: יובל חן אילן רביב מנכל מיטב דש, צילום: יובל חן

8:35 - הבורסה בתל אביב תפתח את יום המסחר השלישי של השבוע ותחזור לקבל קריאות כיוון מהבורסה בלונדון ובהמשך היום מבורסות וול סטריט, שחוזרות מחופשת סוף השבוע שהתארכה ביום בשל יום הזיכרון וחופשת האביב. הבורסות המובילות באסיה מתנהלות הבוקר במגמה חיובית.

אתמול המסחר ננעל בירידות - מדד ת"א 35 נחלש ב-0.3%, ת"א 125 נסוג ב-0.4%. מדד הבנקים סיים יום חיובי עם עלייה של 0.5%, בהובלת לאומי שטיפס ב-1.4% אחרי שדיווח על זינוק של 50% ברווח הרבעוני.

עוד אחרי הדוחות - גולף צנחה ב-8.4%, אלרוב נדל"ן מחקה 4.1%, דמרי נחלשה ב-1.9%, מנורה מבטחים קפצה ב-3.9%.

בורסת תל אביב, צילום: בלומברג בורסת תל אביב | צילום: בלומברג בורסת תל אביב, צילום: בלומברג


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות