אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ישראל תובע חצי מיליון שקל מזייפן של מטבעות של 5 שקלים

בנק ישראל תובע חצי מיליון שקל מזייפן של מטבעות של 5 שקלים

אליהו במברון הקים מפעל לזיוף מטבעות בערד וייצר מטבעות בשווי של מאות אלפי שקלים. הוא הורשע במשפט הפלילי ונידון למאסר של 22 חודשים

28.05.2019, 10:29 | ליטל דוברוביצקי

מחיר הזיוף. פרקליטות מחוז דרום (אזרחי), בשם בנק ישראל, הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע בתביעה בסך חצי מיליון שקל נגד אליהו במברון, שזייף מטבעות של 5 שקלים בכמויות מסחריות, בשווי של מאות אלפי שקלים, במפעל שהקים לצורך כך בערד.

התביעה הוגשה בהמשך להרשעת הנתבע על סמך הודאתו בהליך פלילי, בביצוע עבירות של זיוף מטבע. הוא נידון למאסר בפועל של 22 חודשים, עונשי מאסר על תנאי, קנס ופיצוי. כמו כן, חולטו לאוצר המדינה כל המכונות והציוד ששימשו את הנתבע לשם ביצוע העבירות, וכן ג'יפ BMW 5X.

מטבעות 5 שקלים מזויפים מטבעות 5 שקלים מזויפים מטבעות 5 שקלים מזויפים

עפ"י התביעה, במברון ייצר וזייף מאות אלפי מטבעות שאותם יבא מטורקיה, כשהם חלקים וזהים בהרכבם למטבעות 5 שקלים מקוריים. עוד נטען כי הנתבע רכש מכונות וציוד מקצועיים לצורך הטבעת המטבעות המזויפים, ושכר שטח במפעל בערד, שבו הקים פס

ייצור. זיוף המטבעות נעשה באיכות מעולה, כך שגם מכונות הבדיקה של בנק ישראל לא זיהו שמדובר במטבעות מזויפים.

עוד נטען בתביעה כי הנתבע נתפס על ידי משטרת ישראל, כשברשותו 2,270 מטבעות מזויפים שהיו זהים לחלוטין למטבעות 5 שקלים מקוריים. בנוסף, נתפסו ברשותו מטבעות חלקים מוכנים לזיוף בכמות מסחרית.

מנכ"ל בנק ישראל, חזי כאלו: "התביעה נועדה לשלוח מסר מרתיע מאין כמותו לכל מי שמזייף מטבע או שטר וצפויה להגן על הציבור ולצמצם את תופעת הזיופים בעתיד".

התביעה הוגשה באמצעות עוה"ד אנטוניוס מרשי וריקי חדד לנקרי מפרקליטות מחוז דרום (אזרחי), בליווי היחידה לאכיפה אזרחית, פרקליטות מחוז דרום (פלילי), משטרת ישראל ובנק ישראל. טרם הוגש כתב הגנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות