אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנאמן לנכסי פישמן מסרב לקבל את הצעת המגשר בינו לבין ילדיו צילום: עמית שעל, גלעד קוולרציק

הנאמן לנכסי פישמן מסרב לקבל את הצעת המגשר בינו לבין ילדיו

לפי הצעת המגשר, ישלימו ילדי המיליארדר לשעבר שפשט רגל בין 25-40 מיליון שקל לסכום שהצטבר בקופת הכינוס שכיום עומד על 57 מיליון שקל; לטענת עו"ד בנקל הפשרה אינה מעשית, מכיוון שהסכום יגיע ל-210 מיליון שקל גם בלעדיהם; בעיה נוספת בפשרה היא שחלק מהסכומים בקופה עשויים לרדת לטובת מס הכנסה

28.05.2019, 12:40 | גולן חזני
הנאמן לנכסי אליעזר פישמן, עו"ד יוסי בנקל, מסרב לקבל את הצעת המגשר בינו לבין ילדיו של המיליאררדר לשעבר שהגיע לפשיטת רגל.

קראו עוד בכלכליסט

עפ"י הצעת המגשר אשר גרוניס, ישלימו הילדים ענת איל ורונית את הסכום שיצטבר בקופת הכינוס עד ל-210 מיליון שקל. בנקל טוען שהילדים צריכים להעביר הצעה כספית על סכום שהם מוכנים להעביר לקופת הכינוס, בלי לקשור אותו לסכום הכולל בקופה.

הנאמן יוסי בנקל , צילום: אוראל כהן הנאמן יוסי בנקל | צילום: אוראל כהן הנאמן יוסי בנקל , צילום: אוראל כהן

עוד הוסיף בנקל בדיון כי גרוניס אמר לו כי "זה מה שהילדים מוכנים לשלם, אז קבל את זה". גרוניס מונה ע"י השופט איתן אורנשטיין ויהיה מעניין לעקוב לראות אם השופט יקבל את עמדתו וכך גם הנושים.

בקופת הכינוס יש כיום כ-57 מיליון שקל אולם אמורים להגיע סכומים נוספים עד לכ170-185 מיליון שקל, כך שהילדים אמורים להשלים 25-40 מיליון שקל. בנקל מעריך שקופת הכינוס תגיע גם בלעדיהם לסכום של 210 מיליון שקל ולכן הפשרה המוצעת איננה מעשית ותזכה גם להתנגדות מצד הנושים.

בעיה נוספת בהצעת הפשרה היא שחלק מהסכומים בקופה עשויים לרדת לטובת מס הכנסה. בהצעת הגישור נמסר כי הבית של בני הזוג פישמן בסביון ימכר ומחצית מהתמורה תעבור לקופת הכינוס אבל הילדים דורשים להפחית מסכום זה מחצית מהתמורה שהתקבלה עבור דירה שכבר נמכרה ברחוב חיסין בתל אביב בסך 7.4 מיליון שקל (מחצית מזה). בנוסף מניות של ילדי פישמן בחלק מהחברות שלו, יועברו גם הם לקופת ההסדר.

לקופת הכינוס אמורים להגיע גם הכנסות ממכירת קרקעות בפורטוגל ונכסים בברלין.

ההצעה לא משחררת את פישמן מתיק פשיטת הרגל ומוכנים שנכסים שיימצאו שהיו בבעלותו והוברחו, יוכנסו לקופת הכינוס מעבר לסכום הפשרה. ההסדר לא כולל את פישמן אלא רק את רעייתו טובה ושלושת ילדיהם כך שנושא הברחת הנכסים כאמור ימשיך להתברר.

אורנשטיין אמר כי פשרה עדיפה על כל אפשרות אחרת וצריך לעשות הכל להגיע להסדר מיטבי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות