אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרנסיסקו פרטנרס ו-IGP רוכשות את LiveU בכ-200 מיליון דולר

פרנסיסקו פרטנרס ו-IGP רוכשות את LiveU בכ-200 מיליון דולר

החברה הישראלית פיתחה פלטפורמת וידאו לשידורים חיים שמופעלת בידי CNN, NBC, ESPN, פוקס, סקיי ופייסבוק; בין היתר השקיעה בחברה קינן פרטנרס בה היה שותף ח"כ יזהר שי

28.05.2019, 18:01 | מאיר אורבך

קרן ההשקעות פרנסיסקו פרטנרס ו-IGP של חיים שני ומשה ליכטמן רוכשות את מלוא השליטה בחברת לייביו הישראלית (LiveU) בכ-200 מיליון דולר. החברה קמה בתחילת 2007 וגייסה עד כה 50 מיליון דולר; בין משקיעיה נמנות הקרנות קינן פרטנרס (שבה היה שותף ח"כ יזהר שי), ויולה ונצ'רס, פיטנגו ולייטספיד.

קראו עוד בכלכליסט

מקורבים לחברה אמרו לכלכליסט שזהו צעד מאוד טוב עבורה, שיאפשר לה להמשיך לשלב התפתחותה הבא; לייביו צומחת בכ-20% בכל שנה ומראה רווחיות בשנים האחרונות, עם הכנסות של עשרות מיליוני דולרים. כמו כן, נודע שכל מנהלי החברה ייישארו בתפקידם ושלא צפויים פיטורים או קיצוצים.  

שמוליק וסרמן, מנכ"ל ומייסד LiveU שמוליק וסרמן, מנכ"ל ומייסד LiveU שמוליק וסרמן, מנכ"ל ומייסד LiveU

לייביו, שהוקמה בכפר סבא ב-2007 בידי שמוליק וסרמן (מנכ"ל), אביחי כהן ורוני אוחיון, מעסיקה כ-230 עובדים - מרביתם במשרדיה בכפר סבא וחלקם במרכז גדול בניו ג'רזי. החברה הפכה לגוף המוביל בתחום של שידורים חיים דרך הסלולר לצד שידורי הלוויין. ב-2017 למשל שודרו באמצעות מערכות החברה 1.7 מיליון שעות שידור חי, ועם לקוחותיה נמנות ענקיות תקשורת כגון BBC, CNN, פוקס ניוז, סקיי ניוז, AP ,ESPN ופייסבוק.

שמוליק וסרמן מסר: "אנו שמחים להצטרף לפרנסיסקו פרטנרס, קרן השקעות בעלת עבר מוכח, שתאפשר לנו להתמקד באסטרטגיה ארוכת הטווח ובמטרות הצמיחה שלנו לטובת הלקוחות, השותפים ועובדי החברה. מדובר בצעד של הבעת אמון ביכולות הטכנולוגיות של החברה ועוד צעד לקראת הפיכתה לפלטפורמה העיקרית לשידורי לייב בעולם. אני רוצה לנצל הזדמנות זו כדי להודות לבעלי המניות הקודמים שלנו - קינן, ויולה ונצ'רס, פיטנגו ולייטספיד - על תמיכתם לאורך כל הדרך".

ערן גורב מקרן פרנסיסקו פרטנרס ערן גורב מקרן פרנסיסקו פרטנרס ערן גורב מקרן פרנסיסקו פרטנרס

"אנו שמחים לתמוך בהמשך הצמיחה של לייביו", אמר ערן גורב, שותף בפרנסיסקו פרטנרס. "היא חברה המוכרת כמובילה בתעשייה, ויחד עם IGP, בשילוב המומחיות שלנו ושל צוות הניהול של לייביו ,החברה תמשיך לפתח ולשווק פתרונות וידאו מתקדמים. בנוסף, נרחיב את בסיס הלקוחות ונקדם את יעדיה האסטרטגיים של החברה". מריו רזיני, מנהל בקרן, הוסיף: "תעשיות הטלוויזיה והמדיה נכנסות לשלב של חדשנות ושינוי ולייביו תוכל לסייע ללקוחותיה לנצל את ההזדמנות הזו בזכות עמדתה כמובילה בשוק".

אסף הראל, שותף ב-IGP, מסר: "אנו שמחים לגבות את החברה ואת אנשי המקצוע המוכשרים שלה. לייביו ממוקמת באופן ייחודי בשוק המדיה העולמית ואנו שמחים לתמוך בחברה וביוזמות השקעה חדשות לצורך הגדלת התבססותה כחברה מובילה עולמית".

צחי הלל, שותף מנהל בפיטנגו, מבעלות המניות הגדולות של לייביו ואחת הראשונות שהשקיעו בחברה, מסר: "שמוליק, רוני ואביחי פיתחו מוצר חדשני ששינה את הדרך בה מועברים שידורים חיים. הפיתוח של לייביו מאפשר העברת שידורים מיידיים, מכל מקום בעולם לכל מקום בעולם, ומשפיע על כל אחת ואחד מאיתנו בצריכת המדיה היומית שלנו. צוות החברה השקיע את כל מרצו בשנים האחרונות, והפך את המוצר למוביל שוק ולסטנדרט בתעשיה, וזו גאווה גדולה ללוות אותם מתחילת הדרך במסע היפה הזה". לדבריו, "זו רק ההתחלה של LiveU, ואני בטוח שהחברה תמשיך להאיץ את צמיחתה ותפרוץ לתחומים נוספים. אנחנו רואים בישראל יותר ויותר חברות מובילות שוק עם הכנסות משמעותיות, ואני מעריך שהדבר יגביר פעילות קרנות פרייבט אקוויטי בארץ".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות