אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקנזי בזוס תתרום מחצית מהונה לצדקה: "אמשיך עד שהכספת תתרוקן" צילום: EPA

מקנזי בזוס תתרום מחצית מהונה לצדקה: "אמשיך עד שהכספת תתרוקן"

אחרי הסכם הגירושים היקר בהיסטוריה שבו קיבלה מניות ששוות 37 מיליארד דולר, הצטרפה גרושתו של האיש העשיר בעולם לתוכנית "יוזמת הנתינה" שהקימו וורן באפט, ביל ומלינדה גייטס; ג'ף בזוס לא הצטרף ליוזמה

28.05.2019, 13:32 | שירות כלכליסט
מקנזי בזוס, גרושתו של האיש העשיר בעולם, הצטרפה ליוזמה של וורן באפט והתחייבה לתרום לפחות מחצית מהונה לצדקה.

קראו עוד בכלכליסט

הונה של בזוס מסתכם ב-37 מיליארד דולר שהן כרבע ממניות אמזון, כך דווח באפריל, לפי הסכם הגירושים בינה לבין מייסד אמזון, ג'ף בזוס.

מקנזי הצטרפה ביחד עם 17 מיליונרים ליוזמה, כך שהמספר הכולל של המשתתפים עומד כבר על מעל 200, וכולל מיליארדרים כמו ראש עיריית ניו יורק לשעבר מייקל בלומברג, המשקיע קרל אייקן, מייסד פייסבוק מארק צוקרברג ואשתו פריסליה צ'ן ומעצבת האופנה דיאן פון פירסטנברג.

מקנזי בזוס. תתרום מחצית מהונה לצדקה, צילום: EPA מקנזי בזוס. תתרום מחצית מהונה לצדקה | צילום: EPA מקנזי בזוס. תתרום מחצית מהונה לצדקה, צילום: EPA

עם זאת, הגרוש של מקנזי מייסד אמזון ג'ף בזוס שמחזיק כיום בתואר האיש העשיר בעולם, לא הצטרף ליוזמה. הונו של בזוס נאמד ב-150 מיליארד דולר, כך לפי מגזין פורבס. היא ציינה בהצהרה כי יש לה "כמות כסף חסרת פרופורציה לחלוק".

"הגישה שלי לנדבנות תמשיך להיות מתחשבת. זה ידרוש זמן, מאמץ ואכפתיות אבל אני לא אמתין, ואמשיך עד שהכספת תתרוקן", מסרה. יוזמת הנתינה (The Giving Pledge) נוסדה ב-2010 על ידי באפט ביחד עם ביל ומלינדה גייטס. בכל שנה הם מזמינים אנשים עשירים נוספים להצטרף. כעת היוזמה כוללת כאמור מעל 200 אנשים מ-23 מדינות.

"הנדיבות של הקבוצה הזו משקפת את ההשראה שאנחנו מקבלים ממיליוני האנשים שעובדים בשקט וביעילות ליצירת עולם טוב יותר למען אחרים, לפעמים תוך כדי הקרבות אישיות גדולות", הגיב באפט. מצטרפים נוספים השנה כוללים את בריאן ארמסטרונג, מנכ"ל חברת מטבעות הקריפטו Coinbase ובריאן אקטון ממייסדי ווטסאפ.

השבוע אמורים המשתתפים להתכנס לפגישה השנתית שלהם, שבה ידונו בפעילויות הצדקה שלהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות