אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעת הפיצויים של אפי נוה נגד הדס שטייף תעוכב עד דצמבר צילום: יריב כץ

תביעת הפיצויים של אפי נוה נגד הדס שטייף תעוכב עד דצמבר

בית המשפט המחוזי נענה בכך לבקשת היועץ המשפטי לממשלה שטען שבירור התביעה עלול לשבש את החקירה הפלילית. נוה טען שהמדינה בניגוד עניינים מאחר שהיא גם הנתבעת

28.05.2019, 14:17 | ענת רואה

שופט בית המשפט המחוזי מרכז אורן שוורץ, הורה היום (ג') לעכב בחצי שנה את ההליכים בתביעה האזרחית שהגיש ראש לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה נגד הדס שטייף וגלי צה"ל.

קראו עוד בכלכליסט

השופט שוורץ קיבל בכך את בקשת היועץ המשפטי שטען שהמשך בירור תביעת הפיצויים בהיקף 7 מיליון שקל שהגיש נוה נגד גל"צ בגלל הפריצה למכשיר הטלפון הסלולרי שלו, עלול לפגוע בחקירה הפלילית.

אפי נוה והדס שטייף, צילומים: אבי מועלם, מוטי קימחי אפי נוה והדס שטייף | צילומים: אבי מועלם, מוטי קימחי אפי נוה והדס שטייף, צילומים: אבי מועלם, מוטי קימחי

בהחלטה נקבע שבאמצע דצמבר יתקיים דיון כשעשרה ימים קודם לכן יגישו הנתבעים את כתב ההגנה שלהם. ההנחה היא שעד אז תסתיים חקירת המשטרה בפרשת המין והמינויים כך שניהול התביעה לא יוכל לשבש את ההליך הפלילי.

נוה המיוצג בידי עו"ד בעז בן צור התנגד לעיכוב ההליך וטען שאין קשר בין אירוע הגניבה והפריצה לטלפונים הניידים והפגיעה בפרטיותו לבין החקירה הפלילית שמתנהלת בשאלות הנוגעות למינוי שופטים. לדבריו, הכלל הוא שרק בנסיבות חריגות יש לעכב הליך אזרחי נוכח קיומו של הליך פלילי מקביל.

בנוסף נטען שהיועץ המשפטי יכול לבקש להתייצב בהליכים שהמדינה אינה צד להם ואילו כאן נוצר ניגוד עניינים מאחר שהמדינה היא למעשה הנתבעת, שכן גלי צה"ל פועלת תחת משרד הביטחון ומדינת ישראל.

את החלטתו ביסס השופט שוורץ על "מסמך סודי" שהוצג בפניו ולא ידוע מה תוכנו. לדבריו בהחלטה: "מבלי לפרט את תוכן המסמך אציין כי בעמודים 4-5 למסמך עולה קשר ישיר והדוק בין אירועי התביעה האזרחית דנן לבין החקירה הפלילית בעניין המינויים. בעמוד 6 למסמך הסודי מפורטות פעולות חקירה נוספות שטרם בוצעו".

לדברי השופט בהחלטה, "על פניו קידום ההליך דכאן עלול לפגוע באותן פעולות חקירה. התרשמתי שאכן קיים קשר הדוק בין התביעה דנן לבין החקירה הפלילית שמתקיימת. כן התרשמתי שלנוכח פעולות חקירה עתידיות, עלול המשך ניהול תקין וסדיר של ההליך האזרחי לגרום לפגיעה בחקירה וממילא להביא לשיבושה".

לפיכך קבע שהורם הנטל להראות קשר הדוק בין החקירה הפלילית לתביעה האזרחית והורה על עיכוב הליכים עד תחילת נובמבר 2019. חודש לאחר מכן, בדצמבר 2019 ידרשו הנתבעים להגיש את כתב ההגנה שלהם ובאמצע דצמבר יתקיים דיון. השופט שוורץ קבע שהמסמך הסודי יוחזר ליחידה החוקרת ועד אז יוחזק בכספת בית המשפט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
סנשו פנשו
אפי נווה תכנן ובנה את תחנות הרוח, ואחת מהן מאיימת לערוף את ראשו. אז מה הוא עושה ? שוכר את שרותיו של המומחה לתכנון תחנות רוח ומנסה לבנות את תחנת הרוח הכי גדולה. אבל מה לעשות ? דון קישוט יכול לנוח, כי מי שמסתער על צור ובן נווה הוא מרכבה סימן 4. והחבר'ה האלה ידרסו אותו עד שלא יישאר דבר מהתביעה ההזויה שלו. תוך חודש בני הזוג נווה ובן צור יבריחו את הגבול...... כמאמרו של מטוה גור : " סע בן צור, סע".
דון קישוט  |  28.05.19