אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אדקור הישראלית יוצאת להנפקה בטורונטו לפי שווי של 75 מיליון שקל צילום: רמי זרנגר

בלעדי לכלכליסט

אדקור הישראלית יוצאת להנפקה בטורונטו לפי שווי של 75 מיליון שקל

חברת האד-טק תנפיק 20% מהון המניות שלה בהנפקה, שתבוצע בבורסה לחברות יזמיות של טורנטו - TSXV; עמרי בריל, מנכ"ל ומייסד החברה: "ההנפקה תאפשר התרחבות החברה על ידי פתיחה של סניפים נוספים ברחבי העולם"

28.05.2019, 17:51 | צלי גרינברג

חברת אדקור הישראללית (Adcore), הפועלת בתחום האד-טק, תנפיק מחר (ד') כ-20% ממניותיה לראשונה (IPO) בבורסה לחברות יזמיות של טורונטו לפי שווי של כ-75 מיליון שקל. החברה מבקשת לגייס כ-15 מיליון שקל (4.15 מיליון דולר), כולל האופציות - ההנפקה תתבצע במהלך אירוע פתיחת המסחר של בורסות טורונטו (TSX/TSXV) מישראל.  

קראו עוד בכלכליסט

אדקור הוקמה בשנת 2006 על ידי עמרי בריל, מנכ"ל החברה, ומעסיקה 35 עובדים הפרוסים גיאוגרפית בישראל, אוסטרליה וקנדה. החברה פיתחה מערכת אינטליגנציה מלאכותית (AI) המעניקה כלים לאוטומציה בתחום הפרסום במנועי חיפוש כמו גוגל, ומנועי השוואת מחירים כדוגמת: גוגל שופינג, אמזון ו-eBay. החברה גם מחזיקה בכלי ניתוח המאפשרים ללקוחותיה לקבל מידע על הפרסום שלהם, במטרה להבין היכן הם מוציאים את הכסף וכיצד יוכלו לשפר את הצלחת הקמפיינים. עם לקוחותיה בישראל נמנים לפ"מ, ארקיע, קווי חופשה, ערוץ הקניות, ידיעות אחרונות וג'רוזלם פוסט.

לפי התשקיף שפרסמה לקראת ההנפקה, החברה רשמה ב-2018 ירידה בהכנסות לכ-31 מיליון שקל, לעומת 36 מיליון שקל ב-2017. ה-EBITDA השנתי המתואם עלה ל-10.5 מיליון שקל, מול 5.5 מיליון שקל בשנה קודמת.

בריל אמר לכלכליסט: "הקמתי את החברה לפני למעלה מ-12 שנים וזה מרגש לראות אותה מונפקת בבורסת טורונטו. ההנפקה תאפשר התרחבות החברה על ידי פתיחת סניפים נוספים ברחבי העולם, כאשר הראשון מביניהם ייפתח בקנדה, ונותן להנפקה חשיבות כפולה עבורנו". לגבי התוצאות העסקיות אמר בריל: "שנת 2018 הייתה מבחינתנו שנה פיננסית טובה, עם עלייה של כ-100% ב- EBITDA המתואם. ועל פי תוצאות ראשוניות מהרבעון הראשון של 2019 אנו צופים שבשנה הזו תהיה עלייה הן בשורה העליונה והן בשורה התחתונה".

רוב פטרמן, סגן נשיא פיתוח עסקי גלובלי של קבוצת TMX, הבעלים של בורסות טורונטו, ויוסי בוקר, ראש פעילות הפיתוח העסקי של הבורסה בישראל, אמרו ל"כלכליסט", כי בחרו ב-Adcore ADCORE לפתיחת המסחר של הבורסה מחוץ לקנדה, במטרה לחזק את הקשרים של טורונטו עם התעשייה בישראל. פטרמן אמר, כי "ישראל ממשיכה להוות מוקד מרכזי באסטרטגיית הצמיחה של הבורסה בטורונטו. זהו סבב ראשון של פתיחת המסחר בבורסה מחוץ לקנדה ומצפים לעשות זאת שוב".

עמרי בריל מנכ"ל אדקור , צילום: רמי זרנגר עמרי בריל מנכ"ל אדקור | צילום: רמי זרנגר עמרי בריל מנכ"ל אדקור , צילום: רמי זרנגר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות