אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסדר המשפטי באוקלהומה הכניס את טבע לסחרור בוול סטריט, איבדה 12.6% צילום: אוראל כהן

ההסדר המשפטי באוקלהומה הכניס את טבע לסחרור בוול סטריט, איבדה 12.6%

מניית טבע האמריקאית נסחרה ברמת שפל של 19 שנה - בשוק חוששים שההסדר מול מדינת אוקלהומה בתביעת משככי הכאבים יפתח פתח לקנסות במיליוני דולרים בתביעות המתנהלות מול מדינות נוספות ומול גורמים פרטיים

28.05.2019, 23:00 | חזי שטרנליכט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

מניית טבע האמריקאית נפלה הערב (ג') בניו יורק בשיעור חד של 12.6%, אל מתחת למחיר של 10 דולר, זאת בהמשך לירידה חדה של 6.9% מוקדם יותר בת"א. מחיר המניה ננעל בניו יורק ברמה של 9.52 דולר - הפעם האחרונה שמניית טבע ננעלה סמוך לשער זה, ברמה של 9.22 דולר, היתה ב-26 במאי 2000, לפני 19 שנה.

בשוק מייחסים את הירידה להסדר הפשרה שהחברה חתמה בסוף השבוע בתביעת משככי הכאבים בארה"ב. ההסדר, כך לפי ההערכות, דווקא עשוי לסבך מאוד את מצבה הפיננסי של טבע בהמשך הדרך.  

קראו עוד בכלכליסט

החברה הגיעה בסוף השבוע להסכם פשרה עם מדינת אוקלהומה בתביעה שבה נטען כי טבע (לצד חברות נוספות) תרמה להתמכרות הציבור למשככי כאבים (אויפואידים) - טבע ארה"ב תשלם במסגרת ההסכם סכום של 85 מיליון דולר.

ואולם, מעבר לדיון מול מדינת אוקלהומה, יש עוד עשרות מדינות ולמעשה עוד אלפי תביעות פרטיות שהוגשו ויגיעו למשפט שאמור להיפתח בחודש אוקטובר במדינת אוהיו. לא ברור מה הסיכויים להגיע להסדר שם.

גורמים בוול סטריט טוענים כי ההסדר למעשה עלול להיות פתח לדרישות תשלומים במיליוני דולרים בתביעות הנוספות שעומדות באותו עניין.

אנליסט UBS נאבין ג'ייקוב (Navin Jacob) מוריד בהתאם את ההמלצה שלו על מניית טבע מ'קנייה' ל'ניטראלי', וטוען כי הסכום בהסדר באוקלהומה גבוה מכפי שהוא צפה, ויוצר אי וודאות לגבי התביעות הדומות שהוגשו בעניין. 

מנכ"ל טבע קור שולץ מנכ"ל טבע קור שולץ מנכ"ל טבע קור שולץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות