אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החוק לפיזור הכנסת אושר בוועדה לקריאה שנייה ושלישית צילום: Shutterstock

החוק לפיזור הכנסת אושר בוועדה לקריאה שנייה ושלישית

מחר בשעה 12:00 צפויה המליאה להתחיל לדון בהצעת החוק, שלפיה הכנסת ה-21 תפוזר והבחירות לכנסת ה-22 ייערכו ב-17 בספטמבר

28.05.2019, 21:45 | צבי זרחיה

הוועדה המיוחדת לחקיקת החוק לפיזור הכנסת אישרה הערב (ג') את העלאתו לקריאה שנייה ושלישית, לאחר שאושר הבוקר במליאה בקריאה ראשונה. 8 חברי ועדה תמכו ו-4 התנגדו. הוועדה דחתה את עשרות ההסתייגויות שהוגשו על ידי חברי האופוזיציה.

קראו עוד בכלכליסט

הצעת החוק קובעת כי הכנסת ה-21 תפוזר והבחירות לכנסת ה-22 ייערכו ב-17 בספטמבר 2019. המליאה תחל מחר בשעה 12:00 לדון בהצעת החוק, אם לא יחולו שינויים. להצעת החוק הוכנסו תיקוני חקיקה עקיפים לחוק מימון מפלגות. על פי ההצעה, ייערכו תיקונים מקלים בתנאי ההלוואות שנטלו המפלגות לצורך מימון הבחירות לכנסת ה-21.

בניין הכנסת, צילום:  Shutterstock בניין הכנסת | צילום: Shutterstock בניין הכנסת, צילום:  Shutterstock

ההקלות בתנאי ההלוואות יהיו בדחיית החזרי הלוואות, היקף אחוזי הלוואות, מתן אפשרות נטילת הלוואה למפלגות חדשות כנגד ערבות בנקאית, וכן מתן אפשרות נטילת הלוואה למפלגה שלא נטלה הלוואה בבחירות האחרונות, לקחת הלוואה בעשרת הימים הקרובים, כאילו ההלוואה ניטלה לפני הבחירות. סעיף זה רלוונטי למפלגת כחול לבן שלא נטלה הלוואה.

היועץ המשפטי של הוועדה העלה חשש ממצב שבו מפלגה שמיוצגת בכנסת הנוכחית, תיטול הלוואה ולא תעבור את אחוז החסימה, יתכן ולא יהיה מהיכן לפרוע את ההלוואה. חשב הכנסת חיים אבידר אמר בדיון כי כתוצאה מתיקוני החקיקה המוצעים, החשיפה של הכנסת גדלה מ-62.5 מיליון שקל ל-201 מיליון שקל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות