אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זינוק ברווחי הפניקס ברבעון; תחלק דיבידנד של 250 מיליון שקל  צילום: אסנת קרסנסקי

זינוק ברווחי הפניקס ברבעון; תחלק דיבידנד של 250 מיליון שקל

דוח חזק להפניקס עם תשואה להון של כמעט 24% ברבעון בזכות הרוח הגבית של שוק ההון, הרווח הרבעוני עמד על 357 מיליון שקל. בביטוח הרכב המקיף סימני התגברות התחרות משפיעים לרעה על הפרמיה הממוצעת

29.05.2019, 09:14 | רחלי בינדמן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

החגיגה בענף הביטוח נמשכת - הפניקסמציגה תשואה להון של 23.9% ברבעון הראשון של 2019 עם רווח כולל של 357 מיליון שקל, בהשוואה ל-175 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. בדומה לכל הענף – התוצאות הושפעו משוק ההון החזק וקוזזו בחלקן מירידה בעקום הריבית שהגדילה את התחייבויות הביטוחיות ב-147 מיליון שקל אחרי מס. בתקופה המקבילה עקום הריבית עלה ואיפשר להפניקס לשחרר לשורת הרווח 10 מיליון שקל אחרי מס.  

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בדוח האחד לפני אחרון של אייל לפידות שפרש מהחברה, כאשר גם דוחות הרבעון הנוכחי (שני) יהיו רשומים על שמו - לפידות עזב לטובת ניהול שיכון ובינוי. מנכ"ל חברת הביטוח החדש הוא אייל בן סימון.

הפניקס תחלק דיבידנד בהיקף של 250 מיליון שקל וחלוקת מניות הפניקס סוכנויות כדיבידנד בעין לחברה – כאשר ברקע שיפור משמעותי ביחס כושר הפירעון של הפניקס על רקע דרישות הסולבנסי. להפניקס כבר עודף של 120% על ההון המינימאלי הנדרש על ידי הרגולטור וזאת לפני חלוקת הדיבידנד אך גם לפני גיוס מכשירי הון בהיקף של 100 מיליון שקל.

ההחלטה של הפניקס לחלק דיבידנדים מעלה סימני שאלה אם התוצאות החזקות הצפויות של המתחרה מגדל צפויות לאפשר גם לה לחזור ולחלק דיבידנדים שבעל השליטה שלה שלמה אליהו כה מצפה להם.

בפעילות הליבה, הפניקס מציגה ירידה ברווח הכולל לפני מס בפנסיה שהסתכם ב-6 מיליון שקל, לעומת 11 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, בשל עלייה בהוצאות הנהלה וכלליות - זו נובעת בעיקר מעלייה בדמי הניהול הבין קבוצתיים (להפניקס ביטוח) ובעלות ניהול השקעות להפניקס השקעות.

דמי הגמולים שגבתה קרן הפנסיה עלו בשיעור נאה של 11.5% ל-951 מיליון שקל ברבעון. לאחרונה אוחדה פעילות הפנסיה עם פעילות הגמל של הפניקס תחת אורי קיסוס. הפניקס מנהלת בפנסיה כבר 25.6 מיליארד שקל. בגמל זינק הרווח מ-8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד ל-14 מיליון שקל ברבעון הנוכחי כתוצאה מעלייה בהכנסות מדמי הניהול ושיפור ברווחי נוסטרו מקופת גמל מבטיחת תשואה. דמי הגמולים שגבו קופות הגמל עלו ב-4.3% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ל-685 מיליון שקלי.

מנכ"ל הפניקס החדש אייל בן סימון, צילום: אסנת קרסנסקי מנכ"ל הפניקס החדש אייל בן סימון | צילום: אסנת קרסנסקי מנכ"ל הפניקס החדש אייל בן סימון, צילום: אסנת קרסנסקי

בביטוח כללי הרווח הכולל לפני מס בתקופת הדוח הסתכם ב-145 מיליון שקל לעומת רווח כולל  של כ-60 מיליון שקל אשתקד, עיקר השיפור מיוחס לעלייה בהכנסות

מהשקעות. עם זאת, גם על הפניקס משפיעה התחרות בענף, כשבביטוח רכב מקיף הפרמיות ירדו ב-0.9% ל-138 מיליון שקל, בשל ירידה בפרמיה הממוצעת לצד עלייה במספר הפוליסות – קרי ירידת מחירים.הפניקס מדווחת על הרעה ביחס התביעות לפרמיות המשקף את רמת הרווחיות מהתחום מהפעילות העסקית של השנה הנוכחית בהשוואה לרבעון מקביל אשתקד – בין היתר כתוצאה מהתחרות בענף.

בתחום ביטוחי הבריאות, הרווח הכולל הסתכם ב-15 מיליון שקל, לעומת 35 מיליון שקל ברבעון המקביל. מדובר בענף בעל התחייבויות ארוכות שמושפע יותר מסביבת הריבית היורדת שגרמה לחיזוק העתודות ב-75 מיליון שקל. מאידך, חל שיפור בתוצאות החיתומיות בעיקר בענף בריאות קולקטיבים. כמו כן בתקופת הדוח, הפרמיות ברוטו עמדו על 809 מיליון שקל, בהשוואה ל-540 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, עלייה חדה של כ- 33.2%, שעיקרה נובע מכניסתה של עסקת מכבי סיעוד החל מיום 1 בינואר 2019. בתחום השירותים הפיננסים (חברת הבת אקסלנס) נרשם רווח חד פעמי של 28 מיליון שקל משערוך השקעה בחברת איסופ שירותי ניהול ונאמנות שאוחדה לראשונה ברבעון הנוכחי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות