אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המאבק בבזק מחריף: עובדי בזק בינלאומי מנתקים מגע מההנהלה

המאבק בבזק מחריף: עובדי בזק בינלאומי מנתקים מגע מההנהלה

העובדים יקיימו הבוקר ישיבת הסברה, במהלכה יודיעו על הפסקת שיתוף הפעולה מצידם בכל הנוגע למהלכי האיחוד בקבוצה עם החברות yes ופלאפון; כך, בין היתר, תיאסר כניסת עובדיהן למשרדי בזק בינלאומי, תופסק אספקת הציוד לשתיהן ולא יינתן מענה לפניותיהן

29.05.2019, 10:47 | עומר כביר

המאבק בקבוצת בזק מחריף: עובדי בזק בינלאומי יקיימו הבוקר (ד') ישיבת הסברה, במהלכה יודיעו על ניתוק המגעים עם ההנהלה ועל הפסקת שיתוף הפעולה עימה בכל הנוגע למהלכי האיחוד בקבוצה. כך, עם סיום הישיבה יידרשו עובדי בזק בינלאומי להפסיק באופן מיידי ומוחלט כל שיתוף פעולה עם מהלכים הקשורים לאיחוד הפעילות עם פלאפון ו-yes.

במסגרת זאת תאסר כניסת עובדי פלאפון ו-yes למשרדי החברה, תופסק אספקת הציוד לשתי החברות ולא ינתן מענה לפניותיהן; בנוסף, לא יתקיימו עוד פגישות עבודה של צוותי חשיבה עם עובדים מ-yes ומפלאפון, תופסק העברת לידים עסקיים לחברות ולא יטופלו לידים המתקבלים מהן. 

קראו עוד בכלכליסט

עובדי פלאפון ובזק בינלאומי מפגינים מול ביתו של יו"ר בזק שלמה רודב, בסביון לפני כחודשיים, צילום: ועד עובדי בזק בינלאומי וועד עובדי פלאפון עובדי פלאפון ובזק בינלאומי מפגינים מול ביתו של יו"ר בזק שלמה רודב, בסביון לפני כחודשיים | צילום: ועד עובדי בזק בינלאומי וועד עובדי פלאפון עובדי פלאפון ובזק בינלאומי מפגינים מול ביתו של יו"ר בזק שלמה רודב, בסביון לפני כחודשיים, צילום: ועד עובדי בזק בינלאומי וועד עובדי פלאפון

"מזה מספר חודשים אנחנו נמצאים במו"מ עם הנהלת החברה על מנת להגיע להסכם ביחס לסינרגיה ולחידוש ההסכם הקיבוצי", תאמר יו"ר ועד עובדי בזק בינלאומי, לימור ליברמן-לביא, באסיפה הבוקר. "מתחילת המו"מ בחרנו בדרך של הידברות, מתוך הבנה שמצב החברה דורש התאמות לשוק בו אנו פועלים, ועל מנת לשמור על המשך רווחיות החברה. לצערנו, לאחר שכבר נרשמה התקדמות משמעותית ואף הגענו למתווה להסכם, הנהלת החברה חזרה בה מהבנות אלו. אנחנו לא נסכים ולא נשתף פעולה עם התנהלות כזו. כל עוד לא נחתם הסכם, לא תתקיים ולא ניתן יד לקדם את הסינרגיה בחברה".

מדובר במהלך דומה לזה שבו נקטו עובדי פלאפון בשבוע שעבר. זאת, לדברי עובדי ספקית הסלולר, במחאה על מהלכים חד-צדדים של הנהלת בזק. "הנהלת פלאפון מנסה לכפות עלינו מהלכים חד צדדים אשר יובילו ליצירת מציאות מסוכנת שתפגע בנו כבר בטווח הקצר", אמר יו"ר ועד עובדי פלאפון, יחיאל שמן, במהלך אסיפת החירום שנערכה בשבוע שעבר.

"עובדי פלאפון ללא יוצא מן הכלל מפסיקים מהיום כל שיתוף פעולה עם ההנהלה בכל הנוגע לאיחוד פעילות וסינרגיה עם חברות הבנות בקבוצת בזק". מאז ההכרזה הפסיקו עובדי פלאפון לקיים פגישות משותפת עם עובדים מהחברות האחרות, והם לא מספקים ציוד או מענה לחברות אלו ולא מבצעים פעולות שירות, תיקון, מכירה ואספקה שקשורות לאיחוד הפעילויות או החברות.

קבוצת בזק מובילה בחודשים האחרונים מהלכים לאיחוד בין חברות הבת שלה – פלאפון, בזק בינלאומי ו-yes – כחלק ממאמץ לצמצום עלויות. המהלכים נתקלים בהתנגדויות מובנות מצד ועדי העובדים בחברות השונות, שכן הם יהיו כרוכים כנראה גם בפיטורים וקיצוצים – תוצאה של איחוד תקנים וביטול משרות כפולות לאחר השלמת התהליך.

מבזק בינלאומי נמסר בתגובה: "אנו נמצאים בתהליך שקוף והוגן מול נציגי העובדים על מנת להגיע להסכם הטוב ביותר לעובדים ולחברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
הנהלת בזק - התנהלות שערוריתית
הלכו למהלך של מיזוג חברות, ללא אישור משרד התקשורת, ללא תיאום מינימלי עם הוועדים. אישור ממשרד התקשורת לא יגיע כל עוד תיק 4000 פתוח, ותסמכו על ביבי, זה יקח שנים ארוכות. בינתיים כל המנהלים הטובים הההנהלות עזבו, והחברות מידרדרות בביצועים. פרשת בזק רק מיסכה את הנפילה, אבל אלוביץ כבר שנתיים לא בחברה וההידרדרות לא נפסקת. כשהיו״ר לא צריך לתת דין וחשבון לאף אחד וגם נושא תפקיד שגדול עליו בכמה מידות זה מה שקורה. Study case קלאסי לMBA
סוף מעשה במחשבה תחילה  |  29.05.19
לכל התגובות