אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Pi Therapeutics גייסה 19.7 מיליון דולר לריפוי סרטן צילום: רומי קליד

חברת Pi Therapeutics גייסה 19.7 מיליון דולר לריפוי סרטן

החברה מפתחת תרופה שמסוגלת למנוע מוות תאים כתוצאה מהמחלה, ועד כה הדגימה פרופיל מבטיח בניסויים. את סבב הגיוס הובילה קרן פונטיפקס והשתתפו בו קווארק ונצ'רס, ארקין ביו ונצ'רס ואחרות

29.05.2019, 15:13 | הגר רבט
חברת הביומד הישראלית פאי תראפיוטיקס (Pi Therapeutics), המפתחת תרופה לטיפול בסרטן מודיעה היום (ד׳) על השלמת סבב גיוס שני בהיקף של 19.7 מיליון דולר. את הסבב הובילה קרן פונטיפקס ולקחו בו חלק גם Quark Ventures הקנדית בשיתוף עם GF Securitires שהשקיעו בחברה באמצעות קרן ההשקעות העולמית בתחום הבריאות GHS, ארקין ביו וונצ'רס, CBG הבריטית, וקרן הביו פארמה RMGP שהשקיעה גם בסבב הראשון של החברה יחד עם פוניטפקס.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות הגיוס, יצטרפו לדירקטוריון החברה ד"ר צפרירה אבנור מ-Quark Venture, ד"ר פיני אורבך מארקין ביו ונצ'רס, ומירב קיי מ-CBG. פאי תראפיוטיקס מפתחת תרופה המשבשת את מנגנוני פינוי הפסולת של התא הסרטני. בשל קצב גידולם המואץ, תאים סרטניים מייצרים כמויות גדולות של מולקולות חלבון ורבים מהחלבונים הללו רעילים לתא, ויגרמו למותו אם לא יפונו.

ד"ר אורי קליד, מנכ"ל החברה, צילום: רומי קליד ד"ר אורי קליד, מנכ"ל החברה | צילום: רומי קליד ד"ר אורי קליד, מנכ"ל החברה, צילום: רומי קליד

התרופה משבשת את יכולתם של תאי הסרטן לפרק את מולקולות החלבון הפגומות, גורמת להצטברותן בתא ומובילה את התא הסרטני למוות יזום (אפופטוזיס). אפקט זה הינו פחות דומיננטי בתאים נורמליים, מה שמאפשר חלון תרפויטי משמעותי (יחס בין המינון היעיל לבין המינון הרעיל). כיום תהליכי פירוק החלבון בתא מעוכבים על-ידי תרופות הידועות כ"מעכבי פרוטאזום". התרופה החדשה עשויה להיות בטוחה יותר ממעכבי הפרוטאזום ואף לשמש במקרים של תנגודת לתרופות אלו. כמו כן, התרופה עשויה להיות יעילה בסוגי סרטן בהם לא ניתן לטפל בעזרת מעכבי פרוטאזום, כגון גידולים מוצקים. עד כה הדגימה החברה פרופיל מבטיח של התרופה במגוון מודלים בחיות.

מהחברה נמסר כי הגיוס הנוכחי יאפשר לסיים את תהליכי הפיתוח הפרה-קליני של התרופה וכמו-כן להשלים ניסויי פאזה ראשונה-שניה להוכחת היתכנות קלינית במגוון סוגי סרטן. "התרופה שאנו מפתחים ראשונה מסוגה ואנו מאמינים בפוטנציאל שלה לספק אלטרנטיבה יעילה ובטוחה לחולי סרטן" מסר ד"ר אורי קליד, מנכ"ל פאי תראפיוטיקס.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות