אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלוני חץ: הרווח המתואם צמח ב-13% ברבעון צילום: עמית שעל

אלוני חץ: הרווח המתואם צמח ב-13% ברבעון

חברת הנדל"ן דיווחה על FFO של 124 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2019; ההתרחבות המהירה של החברה הבת באנגליה הובילה לרישום הוצאות עסקה ולצניחה של 22% בהכנסות

29.05.2019, 20:20 | חזי שטרנליכט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אלוני חץ פירסמה היום (ד') את דוחות הרבעון הראשון של 2019, שבהם הציגה עלייה ברווח המתואם לצד ירידה בהכנסות וברווח הנקי כתוצאה משערוכי נדל"ן.

קראו עוד בכלכליסט


ההתרחבות המהירה של החברה הבת ברוקטון אוורלסט באנגליה הובילה לרישום הוצאות עסקה. צעד חשבונאי שהוביל לכך שההכנסות בדוחות אלוני חץ ירדו ב-22% ל-270 מיליון שקל. הרווח הנקי צנח ב-63% ל-54 מיליון שקל.

אלוני חץ מחזיקה בנתח מאמות (56.4%), בחברת הנדל"ן הפרטית ברוקטון אוורלאסט, ב-43.7% מחברת CARR, ב-10% מחברת הנדל"ן השוויצרית PSP, וב-61.9% מחברת האנרגיה הירוקה אנרג'יקס.
       

נתן חץ, מנכ"ל ומבעלי אלוני חץ, צילום: עמית שעל נתן חץ, מנכ"ל ומבעלי אלוני חץ | צילום: עמית שעל נתן חץ, מנכ"ל ומבעלי אלוני חץ, צילום: עמית שעל


 

         

מנגד הנתון המתואם של הרווח הנקי, ה-FFO, שמיוחס לבעלי המניות של אלוני חץ, הסתכם ברבעון הראשון ב-124 מיליון שקל - צמיחה של 13% לעומת הרבעון הראשון ב-2018.

"שוק הנדל"ן למשרדים בבוסטון רותח", אמר היום נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץ ואחד מבעלי המניות העיקריים בחברה. "זה כמו אש בשדה קוצים. בניינים נמכרים שם במלואם כשהם בהקמה. הרבה חברות הייטק קובעות שם מטה בנוסף לסן פרנסיסקו. זה קצת מזכיר את המצב בתל אביב היום".

חץ התייחס לשוק הנדל"ן המשרדי בישראל וציין כי "ראינו את הביקושים הערים במגדל ToHA, שחברת אמות מצליחה להשכיר אותו במחירי שיא ומתחילה לקדם את ToHa 2". חץ הוסיף כי אינו רואה הצפה בשוק המשרדים, כיוון שההיצע מתאזן עם הביקוש. "בבניינים ישנים יותר יכול להיות פער מסויים, אבל מגדלים חדשים מושכרים במלואם".

הפעילות באנגליה דרך ברוקטון צוברת תאוצה. לא מדובר בכניסה כשהמחירים בלונדון רבתי כבר מנופחים?
"אנחנו נכנסים לאנגליה לתקופה של 20 שנה", ציין חץ. "מזה שלוש שנים יש במדינה חוסר ודאות גבוה סביב כל עניין הברקזיט, ולצערנו הוא לא הוביל לירידת מחירים בנדל"ן. אבל אנחנו באים להרבה שנים. לונדון היא מרכז אמיתי גדול שלא הולך לשום מקום. גם אם תהיה ירידה במחירים, עדיין מצבנו יהיה בסדר משום שהנכסים שקנינו מניבים תזרים"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות