אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליברמן: "האיש מקיסריה מאשים את איש נוקדים שהוא שמאלני" צילום: צילום מסך

ליברמן: "האיש מקיסריה מאשים את איש נוקדים שהוא שמאלני"

יו"ר ישראל ביתנו אמר כי "נתניהו לא רצה אותנו בממשלה וניסה 'לקנות' ח"כים - כולל מישראל ביתנו". עוד אמר: "הליכוד זה לא ימין, זה פולחן אישיות". על דברי השר לוין ויאיר נתניהו: "הזיות, ממליץ לליכוד לגייס פסיכיאטר". על גנץ: "לא המועמד שלנו להרכבת הממשלה". משדר מיוחד

30.05.2019, 12:19 | יובל קרני ואלכסנדרה לוקש, ynet
היום שאחרי הכישלון בהרכבת הממשלה: יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן מגיב היום (ה') למתקפות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ואנשי הליכוד, המאשימים אותו באחריות לדרמה הפוליטית שהביאה אמש לפיזור הכנסת ה-21. "להשתלחות בי אין שום קשר לתפיסה פוליטית, מדובר בפולחן אישיות", אמר ליברמן לעיתונאים לפני ישיבת הסיעה בבית סוקולוב בתל אביב. "מתנהל פה דיון לא ראוי, כשראש הממשלה - או שנקרא לו האיש מקיסריה - מאשים איש מנוקדים שהוא שמאלני". צפו בשידור החי ממסיבת העיתונאים בבית סוקולוב בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

הוא התייחס בין השאר לדברים שאמרו עליו במהלך היום השר יריב לוין ובנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו: "שמעתי על ההזיות של יריב לוין ומקורבים אחרים. אלה ממש דברי סכיזופרניה. אני מציע להם לגייס פסיכיאטר טוב עם שם עולמי". עם זאת, על האפשרות שבבחירות הבאות יתמוך במועמד אחר לראשות הממשלה, הוא אמר בנחרצות: "הוא ממש לא מועמד שלנו להרכבת ממשלה. לא עכשיו ולא בעתיד". 

אביגדור ליברמן שידור חי, צילום: צילום מסך אביגדור ליברמן שידור חי | צילום: צילום מסך אביגדור ליברמן שידור חי, צילום: צילום מסך

כשנשאל אם הוא מודאג מההצהרה של נתניהו שלפיה יש לו דברים לספר עליו, ענה ליברמן: "אפשר לכתוב ספר שלם של מדע בדיוני על כל מה שנתניהו ואנשי הליכוד אומרים עלינו. יש לי כל כך הרבה חתימות של נתניהו על הסכמים שאני יכול לתלות אותן במוזיאון. זה כמו אחד שמחלק צ׳קים אבל אין להם כיסוי".

ישיבת הסיעה שבה מסר את ההצהרה התקיימה כשמאחוריו כרזה שלפיה "ליברמן גם ימין, גם חילוני". הוא פתח כשאמר: "דבר ראשון שאני רוצה להתייחס אליו זה מסע הדיס-קרדיטציה שהתחיל מאתמול ונמשך מהבוקר בקצב מסחרר. אני מצטער גם על התוכן וגם על הסגנון. אז אני רוצה להזכיר לראש הממשלה שזה היה דווקא זה שהצביע בעד ההתנתקות בכנסת. זה היה דווקא ראש הממשלה שלנו שהוביל את ההתנצלות בפני הדיקטטור ארדואן. זה היה דווקא ראש הממשלה שמנע וטרפד את חוק עונש המוות למחבלים. זה ראש הממשלה שמונע הפנות של חאן אל-אחמר למרות שבג"ץ אישר את זה. הוא זה שמחליט להעביר 30 מיליון דולר לחמאס מרצועת עזה".

"ממה שראיתי היום בהשתלחויות של תומכי ראש הממשלה, אין לזה שום קשר לימין. אין לזה שום קשר בכלל לתפיסה פוליטית כלשהי. מדובר בפולחן אישיות ולא בתפיסה הפוליטית. אני מציע שנהיה בוויכוח ענייני במקום לתחזק את פולחן האישיות כמו שעושה אותו כלי תקשורת פרסונלי. ראיתי הבוקר גם את ההזיות של השר יריב לוין ושל עוד כמה אנשים, באמת דברי סכיזופרניה. הצעה חברית שלי לאנשי מטה הליכוד: אתם חייבים לגייס קודם כל פסיכיאטר".

ליברמן הוסיף: "כל הזמן אני קורא 'מה מסתתר מאחורי ההחלטה של איווט?' מה הם רצו? נקמה אישית? אני חזור עוד פעם ואף אחד לא חייב להאמין. יהיו פה הרבה שמועות ויהיו פה הרבה האשמות. קחו רק את העבודות: העובדות הן שאת עמדתנו בנושא חוק הגיוס קבענו מזמן, גם כשהבחירות לא היו באופק. המשבר הקואליציוני סביב חוק הגיוס התחיל עוד בפברואר-מרץ 2018.

בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן, צילום: איי אף פי בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן | צילום: איי אף פי בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן, צילום: איי אף פי

"כשהגענו לנשאי המלצנו על בנימין נתניהו. גם כשהתבקשנו על ידי הליכוד לתמוך בכל מיני יוזמות בחודש וחצי האחרון, כולל שינוי חקיקה בנושא כמות השרים והמבקר, תמכנו. לכן, מי שמחפש מתחת לפנס, שקודם כל יפנה למציאות.

"זה היה המשא ומתן הקואליציוני הכי מוזר שאני ראיתי. יש שני הסברים: אחד, נתניהו לא רצה מלכתחילה את ישראל ביתנו בממשלה. מהיום הראשון אנשי הליכוד חיפשו לקנות אנשים ממפלגות אחרות ולהסתדר בלעדינו. הרכש הזה, לקנות חכים אחרים ממפלגות אחרות, נמשך עד אתמול בערב. כל יום שלישי ניסו לקנות ח"כים במפגלת העבודה. יושבים פה ארבעה ח"כים אצלנו - אין אחד שלא קיבל הצעות מפתות לעבור לליכוד.

"בליכוד היו בטוחים שאנחנו נמצמץ. לכן מי שאשם בעובדה שמדינת ישראל הולכת לבחירות זה אך ורק הליכוד. עובדה נוספת שכדאי לזכור היא שהליכוד עד אתמול לא הגיע להסכם קואליציוני עם אף מפלגה, לא רק עם ישראל ביתנו. לכן אני לא מבין את כל האשמות. יש פה מכונה שעוסקת בשטיפת מוח".

ליברמן הוסיף: "צריך להבין בקשר לחוק הגיוס: הציבור הישראלי מאס בכניעה לחרדים. זה לא בא במקרה. זה בא אחרי חוק המרכולים, אחרי חרם הצרכנים במפעל בירוחם, אחרי גשר יהודית, זה בא בניסיון להפסיק למכור כרטיסים לגן החיות התנ"כי. אנחנו בעד מדינה יהודית, אנחנו נגד מדינת הלכה".

על האפשרות שימליץ על בני גנץ לראשות הממשלה אמר ליברמן: "הוא באמת אדם מצוין, אבל הוא ממש לא מועמד שלנו להרכבת ממשלה. לא עכשיו ולא בעתיד. אנחנו נתמוך בממשלת ימין שפויה. בממשלה לאומית ולא בממשלה חרדית. לזה אני מתחייב. ממשלה שבמענה לשיגור 700 רקטות ממשיכה להעביר 30 מיליון דולר לחמאס, היא לא ממשלה ימנית, היא לא משלה לאומי. אין לה שום קשר לימין, זה פשוט פולחן אישיות ופופוליזם נטו".

על עתידו מול המפלגות החרדיות הוסיף: "אין לי שום דבר נגד הציבור החרדי, אני חושב שהם צריכים להשתלב, אבל זו חייבת להיות ממשלה שמשקפת את האינטרסים של כל הציבור. לא יכול להיות שהממשלה תהייה תחת תכתיב של קבוצה אחת בלבד".

אמש, רגע לפני המועד הסופי להרכבת הממשלה, האשים ליברמן את ראש הממשלה בנימין נתניהו בכניעה לחרדים ובקיום בחירות בפעם השנייה. מיד לאחר אמר נתניהו כי "ליברמן, לצערי, הוליך שולל את המצביעים שלו. לא הייתה לו שום כוונה מהרגע הראשון לבצע את מה שהוא אמר. זה פשוט לא יאומן. ליברמן עכשיו הוא חלק מהשמאל. הוא מפיל ממשלות ימין".

הבוקר הצטרפו לדברי נתניהו גם השר יריב לוין, הממונה על המו"מ הקואליציוני מטעם הליכוד, וח"כ מיקי זוהר. לוין אמר בריאיון באולפן ynet כי ליברמן "החליט שהוא לא מעוניין להיכנס לממשלה ולכן הוא הציב תנאי שהיה ברור שהוא תנאי בלתי אפשרי.

"זה כמו שהוא היה אומר 'אני מוכן להיכנס לממשלה, יש לי רק דרישה אחת: שחברי הכנסת של יהדות התורה יבואו לאכול איתי צהריים במסעדה לא כשרה".

ח"כ זוהר אמר במשדר המיוחד באולפן: "אביגדור ליברמן הכניס אותנו לאחת הפארסות הגדולות ביותר במדינת ישראל מיום תקומתה".

כאמור, עם כישלון מאמצי הרכבת הממשלה, פוזרה אמש הכנסת ה-21 חודש בלבד לאחר השבעתה. בחירות חדשות ייערכו ב-17 בספטמבר, חצי שנה בלבד אחרי הבחירות הקודמות ושבועיים לפני ערב ראש השנה. בהצעת החוק לפיזור הכנסת בקריאה שנייה ושלישית תמכו 74 חברי כנסת, 45 התנגדו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

32 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

31.
חי בללנד
התנהגות של ילד נוקם .ליברמן אתה לא מתאים לפוליטיקה יתכן שאתה מתאים להיות סוחר קרקעות אתה לא קרוץכאיש שמתאים את עצמו למצב .נכון אתה כבר מבוגר לשנות מציאות אני מציע לך אם אתה רוצה לשמור על בריאות טובה מצא לךעיסוק אחר רקלאולמטיקה מה לעשות אין לך טבעת המלך קבל את עצמך כמו שאתה
jo  |  31.05.19
30.
כשביבי אמר על ליברמן "שמאל"....
האם מישהו ראה את הפנים של ביבי, את שפת הגוף, את העיניים שלו ? בעיקר העיניים - מה ראיתם באותו רגע....פחד, חרדה . באותן שניות בודדות שראיתם את ביבי האמיתי, לא ביבי השחקן והנואם שלמד ותירגל את זה עד לכדי שלמות, אלא את בעבי האמיתי....את מי שהוא בתוך תוכו באמת, מה ראיתם ? כמו מה הוא נראה לכם ? אם לא הבחנתם בזאת, תחפשו את הקטע ביוטיוב, באינטרנט, צפו בו שוב, תתמקדו באותן שניות, תביטו בעיניים של ביבי . איך זה מרגיש לכם ? פחד, חרדה בהלה....העיניים מתרוצצות בתזזית של בהלה, מחפשות להיאחז במשהו....
גיל  |  31.05.19
28.
שומר הסף אמר דברו
כל הכבוד לליברמן. משם המשפחה ניתן להסיק לוחם חירות. לא התקפל הימר אישית על הקריירה האישית פעל נכון הציל את עמו. מקווה כי יפכחו עינייהם של רבים מהעם. למרות שאני לא מאמין שליברמן הכי "נקי וישר" אבל לדעתי בחר בזמן הנכון ביותר לוותר על עצמו לטובת רבים שאפילו לא ישכילו להכיר תודה. בבחירות הקול שלי ושל משפחתי איתך.
מתפעל  |  30.05.19
לכל התגובות