אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרטנר: אפל נחלשת בשוק המובייל יותר ממתחריה צילום: Apple

גרטנר: אפל נחלשת בשוק המובייל יותר ממתחריה

לפי ניתוח משלוחי המכשירים מהרבעון החולף, ירדה אפל ל-44.5 מיליון אייפונים לעומת 54 מיליון ששילחה בתקופה המקבילה אשתקד. זאת, בעוד סמסונג נחלשה בכ-10% ואילו וואווי אף הצליחה לצמוח

30.05.2019, 13:59 | רפאל קאהאן

ההחלטה של אפל לעבור לשירותים מקוונים כמנוע צמיחה עתידי נראית כנכונה מתמיד: על פי נתוני חברת המחקר גרטנר שפורסמו השבוע, נמשכה הדעיכה בשוק המובייל, כשיצרנית האייפון נפגעה יותר ממתחרותיה. לפי ניתוח משלוחי המכשירים, עמד מספר האייפונים שנשלחו ברבעון האחרון לחנויות על כ-44.5 מיליון, לעומת כ-54 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד. נתח השוק הכולל של אפל ירד מ-14.1% ל-11.9%; החברה שמרה על מקומה השלישי בטבלת המכירות.

קראו עוד בכלכליסט

הנתונים דומים לשל IDC וקאונטרפוינט, שנחשפו בתחילת החודש. בראיית השוק כולו, חלה ירידה של כ-2.7% במספר משלוחי כל היצרניות בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד וב-8.65% ביחס לרבעון האחרון של 2018. סמסונג שילחה כ-10% פחות מכשירים אך עדיין מחזיקה בראש הטבלה; בסך הכל שילחה היצרנית הקוריאנית כ-71.6 מיליון מכשירים.

מכשיר האייפון XR, צילום: Apple מכשיר האייפון XR | צילום: Apple מכשיר האייפון XR, צילום: Apple

אחריה וואווי מפתיעה עם מקום שני ומשלוחים של כ-58.4 מיליון מכשירים וצמיחה של כ-5% בנתח השוק ביחס לרבעון המקביל בשנה שעברה - לכ-15.7%. המספרים לא אינם כוללים את אירועי השבועות האחרונים והחרם האמריקאי שהוטל על וואווי, ואת השפעתם נוכל לראות רק בדו"ח הבא.

במקום הרביעי והחמישי ניצבות שתי חברות אחיות, Oppo ו-Vivo. שתיהן שייכות לקבוצת BBK כמו גם וואן פלוס. שתיהן הציגו צמיחה במשלוחים כאשר הראשונה מחזיקה בכ-7.9% נתח שוק והשנייה בכ-7.3%.

שיאומי מגיעה רק למקום השישי עם משלוחים של כ-27.2 מיליון מכשירים, אך אפשר להעריך שמספר זה יעלה; החברה הציגה את מכשיר הדגל החדש שלה, ה-Mi 9 המעניין, רק בתחילת הרבעון השני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות