אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשמרקט בדוחות ראשונים אחרי ההנפקה: עלייה בהכנסות, ירידה ברווח הנקי צילום: מורג ביטן

פרשמרקט בדוחות ראשונים אחרי ההנפקה: עלייה בהכנסות, ירידה ברווח הנקי

רשת הסופרמרקטים שבשליטת האחים יוסי ושלומי אמיר דיווחה על עלייה של 3.2% במכירות ל-257 מיליון שקל; הרווח הגולמי צמח ב-5%, יישום תקן חשבונאי חדש הוביל לירידה של 8.5% ברווח הנקי ל-13 מיליון שקל

30.05.2019, 15:58 | נורית קדוש

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

דוחות ראשונים אחרי הנפקת פרשמרקט: רשת הסופרמרקטים שבשליטת האחים יוסי ושלומי אמיר פירסמה הבוקר (ה') את דוחות הרבעון הראשון של 2019 והציגה עלייה בהכנסות וירידה ברווח הנקי.

קראו עוד בכלכליסט


בעוד שהרשתות המתחרות ספגו פגיעה במכירות הרבעון בשל עיתוי חג הפסח, שחל השנה ברבעון השני ולא בראשון כמו ב-2018, הדבר לא נתן אותותיו בתוצאות של פרשמרקט. מכירות הרשת צמחו ברבעון ב-3.2% והסתכמו ב-256.7 מיליון שקל.

החברה חתמה את הרבעון הראשון להיותה חברה ציבורית עם ירידה של 8.5% ברווח הנקי שהסתכם ב-13 מיליון שקל. זאת בשל עליה בהוצאות מימון בעקבות יישום תקן חשבונאי חדש (IFRS 16) הנוגע לאופן הצגת נכסים בחכירה.
           

מימין: יוסי ושלומי אמיר, בעלי השליטה בפרשמרקט, צילום: מורג ביטן מימין: יוסי ושלומי אמיר, בעלי השליטה בפרשמרקט | צילום: מורג ביטן מימין: יוסי ושלומי אמיר, בעלי השליטה בפרשמרקט, צילום: מורג ביטן


          

הרווח הגולמי צמח ב-5% ל-85 מיליון שקל, והרווחיות הגולמית עלתה ל-33.1% מהמכירות לעומת 32.7% בתקופה המקבילה אשתקד.

עלייה של 21.8% בהוצאות הנהלה בעקבות עדכון שכרם של בעלי השליטה, לא בלמה את העלייה ברווח התפעולי שצמח ב-6.4% ל-20.1 מיליון שקל ושיעורו עלה ל-7.8% מהמכירות.

בתחילת החודש הנפיקו האחים אמיר את רשת הסופרמרקטים פרשמרקט לפי שווי של 750 מיליון שקל. בהנפקה גייסה החברה כ-250 מיליון שקל בעיקר משני משקיעי עוגן - אלטשולר שחם ומנורה מבטחים. החברה, שבה מחזיקים האחים אמיר לאחר ההנפקה ב-75%, נסחרת לפי שווי של 1.1 מיליארד שקל.

החברה מתמקדת בפורמט החנויות השכונתיות במרכזי הערים ומפעילה 31 סניפים בפריסה ארצית, תחת מספר מותגים, בשטח כולל של מעל ל-22 אלף מ"ר. בפרשמרקט מועסקים כ-1,250 עובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות