אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדו"חות הראשונים של אובר: הפסד של כמיליארד דולר ברבעון, בהתאם לתחזיות צילום: איי פי

הדו"חות הראשונים של אובר: הפסד של כמיליארד דולר ברבעון, בהתאם לתחזיות

ההכנסות הסתכמו ב-3.1 מיליארד דולר - מעט מעל תחזיות האנליסטים. עם זאת שיעור הגידול בהכנסות היה נמוך יותר מזה שברבעון הקודם

30.05.2019, 23:36 | שירות כלכליסט

חברת שיתוף הנסיעות אובר, שהונפקה בנאסד"ק מוקדם יותר החודש, פרסמה הערב לאחר נעילת המסחר, בפעם הראשונה, את דוחותיה לרבעון הראשון.

החברה רשמה הפסד של 1.01 מיליארד דולר, 2.26 דולרים למניה, בהתאם לתחזיות האנליסטים. ברבעון המקביל אשתקד רשמה אובר רווח של 3.75 מיליארד דולר בעקבות מכירה של פעילויות במדינות שונות, בהן סין.

ההכנסות הסתכמו ב-3.1 מיליארד דולר, זינוק של 20% לעומת הרבעון המקביל - ולעומת תחזיות להכנסות של 3.04 מיליארד דולר. עם זאת שיעור הגידול בהכנסות היה נמוך יותר מזה שברבעון הקודם (25%).

לקראת ההנפקה הודיעה החברה כי היא מצפה להפסד של 1-1.11 מיליארד דולר ברבעון הראשון על הכנסות של 3.04-3.1 מיליארד דולר.

מנכ"ל אובר דארה קוסרשאהי , צילום: בלומברג מנכ"ל אובר דארה קוסרשאהי | צילום: בלומברג מנכ"ל אובר דארה קוסרשאהי , צילום: בלומברג

מניית החברה נסחרה בירידה של 0.9% במסחר המאוחר היום, לאחר פרסום הדו"חות.

אובר הונפקה במחיר של 45 דולר למניה. מאז יום המסחר הראשון, נסחרת המניה במחיר הנמוך מרמה זו.

עוד עולה מהדו"חות כי ההזמנות המדווחות - המייצגות את הסכום הכולל שזרם במערכת של אובר, ולא רק את חלקה של החברה - עמדו על 14.65 מיליארד דולר. לקראת ההנפקה צפתה אובר להזמנות מדווחות של 14.44-14.66 מיליארד דולר.

במהלך הרוד שואו שקיימו בכירי אובר עם משקיעים פוטנציאלים לקראת ההנפקה, הם טענו כי בכוונתם להתרחב בתחומי הלוגיסטיקה ולאמצעי תחבורה נוספים כמו קטנועים, מכוניות אוטונומיות ותחבורה ציבורית. החברה מתכוונת לספק ללקוחות את כל השירותים הנחוצים תחת פלטפורמה אחת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות