אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יועץ טראמפ: "המכסים על מקסיקו לא נועדו להעביר משרות לארה"ב, זה עניין של ביטחון לאומי" צילום: איי פי

יועץ טראמפ: "המכסים על מקסיקו לא נועדו להעביר משרות לארה"ב, זה עניין של ביטחון לאומי"

עם זאת בסדרת ציוצים חדשה כתב הנשיא האמריקאי כי ההחלטה להטיל מכסים על מקסיקו עד לפתרון בעיית המהגרים תביא לכך שחברות יחזרו לארה"ב; לדברי היועץ, פיטר נבארו, מדובר ב"צעד מבריק"

31.05.2019, 20:11 | שירות כלכליסט

פיטר נבארו, היועץ של טראמפ לענייני סחר, התייחס היום בראיון ל-CNBC לאיום החדש של הנשיא - הטלת מכסים על מקסיקו עד לפתרון בעיית המהגרים. לדבריו, ההחלטה לא נועדה להביא להעברת משרות ממקסיקו לארה"ב: "מדובר בהחלטה הנוגעת לביטחון הגבולות ולאיום על הכלכלה שלנו מצד מהגרים בלתי חוקיים".

למרות זאת, בסדרת ציוצים שפרסם הערב טראמפ - כמעט במקביל לראיון עם נבארו - הוא כתב כי "כדי לא לשלם מכסים, אם אלה יתחילו לעלות, חברות יעזבו את מקסיקו, אשר לקחה אליה 30% מתעשיית הרכב שלנו, ויחזרו הביתה, לארה"ב".

עוד כתב טראמפ כי "90% מהסמים שנכנסים לארה"ב מגיעים דרך מקסיקו והגבול הדרומי. 80 אלף איש מתים מכך בשנה, חייהם של כמיליון נוספים נהרסו. הדבר הזה נמשך במשך שנים רבות, ולא נעשה דבר בנושא. יש לנו גירעון סחר של 100 מיליארד דולר מול מקסיקו. הגיע הזמן!".

אמש צייץ הנשיא האמריקאי כי "ב-10 ביוני ארה"ב תטיל מכס בשיעור 5% על כל המוצרים שמגיעים למדינה שלנו ממקסיקו עד שזרם הפליטים הבלתי חוקיים שמגיעים דרך מקסיקו ייעצר", קבע טראמפ בציוץ שלו. "המכס יעלה בהדרגה עד שבעיית ההגירה הבלתי חוקית תתוקן, ואז הם יוסרו".

נבארו אמר עוד בראיון ל-CNBC כי "מדובר בצעד מבריק של הנשיא כדי להשיג את תשומת הלב של מקסיקו, כדי שהם יעזרו לנו. עד כה הם לא עשו דבר". הוא אמר כי על המשקיעים להתייחס לאיום של ארה"ב "באופן רגוע".

לדבריו, "אם אתה מסתכל על המצב מנקודת המבט של משקיעים ותאגידים, מה שיש במקסיקו זה יצוא - אחד מענפי היצוא הגדולים שלהם - לא חוקי. מדובר במיזם פלילי".

פיטר נבארו, צילום: איי פי פיטר נבארו | צילום: איי פי פיטר נבארו, צילום: איי פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות