אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד המשפטים בארה"ב פותח בחקירה נגד גוגל צילום: youtube

משרד המשפטים בארה"ב פותח בחקירה נגד גוגל

לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, החקירה מתמקדת בפרקטיקות עסקיות סביב מנוע החיפוש ושירותים אחרים של החברה. במשרד כבר פנו למבקרים חיצוניים של החברה

01.06.2019, 08:53 | עומר כביר
משרד המשפטים של ארה"ב מתעתד לפתוח בחקירת הגבלים עסקיים נגד גוגל, שתתמקד בפרקטיקות עסקיות של החברה סביב פעילות מנוע החיפוש ושירותים אחרים שלה - כך לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי מקורות עם ידע בנושא, בשבועות האחרונים חטיבת ההגבלים העסקיים במשרד הניחה את היסודות לחקירה. החטיבה ונציבות הסחר הפדרלית (FTC), שחולקת אתה אחריות רגולטורית בתחום, קיימו בשבועות האחרונים דיונים בשאלה מי יפקח על החקירה. ה-FTC, שב-2013 סגרה חקירה בסוגיות דומות מבלי לנקוט בסנקציות נגד גוגל, הסכימה לתת למשרד המשפטים את האחריות בתחום.

בשלב זה לא ברור האם כבר בוצעה פנייה רשמית לגוגל, ואולם גורמים רשמיים במשרד המשפטים כבר פנו למבקרים חיצוניים של החברה. החקירה יכולה להוות תחילתו של מהלך רגולטורי משמעותי נגד גוגל, הראשון מאז קנסות העתק שהוטלו על החברה באיחוד האירופי. בניגוד לחקירות קודמות, זו מתנהלת באווירה ציבורית שונה, שבמסגרתה רבות מחברות הטכנולוגיה זוכות לביקורות ויחס שלילי ממחוקקים, משתמשים והתקשורת.

משרד המשפטים סירב להגיב לפניית הוול סטריט ג'ורנל. תגובת גוגל וה-FTC לא התקבלה.

מטה גוגל בקליפורניה, צילום: google מטה גוגל בקליפורניה | צילום: google מטה גוגל בקליפורניה, צילום: google

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
היו מנועי חיפוש הרבה לפני גוגל.
גם לי אין שום דבר נגד גוגל. המוצר והשיווק שלהם טובים ולכן הם הצליחו בעסקים. זה לא פשע (עד כמה שידוע לי). גם היום, מי שלא רוצה להשתמש בגוגל יכול להשתמש במוצרים דומים מספקים אחרים: מנועי חיפוש, דוא"ל, מפות ועוד. לקוחות שמעדיפים גוגל - זה החלטה אישית שלהם.. כנ"ל לגבי פייסבוק.
לדני 1  |  01.06.19