אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל הצפיפות: בייג'ינג מגבילה את מספר התיירים בחומה הסינית צילום: רויטרס

בשל הצפיפות: בייג'ינג מגבילה את מספר התיירים בחומה הסינית

הרשויות במדינה הגבילו את מספר המבקרים בתחנה בבאדלינג הסמוכה לבייג'ינג ל-65 אלף ביום. בשנה שעברה הגיעו לתחנה 10 מיליון מבקרים

01.06.2019, 13:50 | שירות כלכליסט

החומה הסינית היא אחת מאטרקציות התיירות הפופולריות ביותר בעולם, כשהתחנה בבדאלינג, בסמוך לבייג'ינג, נחשבת למתוירת ביותר בה. עד כדי כך שהרשויות בסין הודיעו כי החל מהיום (שבת, ה-1 ביוני) יגבילו את מספר המבקרים שם ל-65 אלף ביום. "מספר המבקרים באזור של בדאלינג בחומה הסינית הוא עצום", הסביר צ'ן פי, סגן מנהל משרד התיירות האזורי. "בשנה שעברה הגיעו לבדאלינג בסביבות 10 מיליון תיירים"

.

קראו עוד בכלכליסט

אף שמדובר במספר המקביל לאוכלוסיית שבדיה, בממוצע מדובר ב-27 אלף מבקרים ביום, כלומר פחות מהמכסה שהוצבה. הבעיה, מסתבר, טמונה בחלוקה הלא מאוזנת במספר המבקרים. "יש הבדל גדול במספר המבקרים בימי חול ובסופי שבוע", הסביר צ'ן. ההבדל יכול לנוע מכמאה אלף מבקרים בסוף השבוע לכמה אלפים בימי חול.

עומס תיירים בחומה הסינית, צילום: רויטרס עומס תיירים בחומה הסינית | צילום: רויטרס עומס תיירים בחומה הסינית, צילום: רויטרס

במקביל להצבת המכסה, הושקה גם מערכת כרטיסים מקוונת חדשה. לפי החוקים החדשים, חייבים לרכוש כרטיס תחת השם של כל מבקר ויש לעשות זאת עד שבעה ימים מראש. כמו כן, הותקנה מערכת בשלושה שלבים המזהירה מהצפיפות במקום. צעדי זהירות ובקרה על הקהל ייכנסו לתוקף בכל פעם שיופעל אחד מהשלבים. הצבע צהוב פירושו שמספר המבקרים באותו היום הגיע ל-39 אלף, כתום שיש כבר 52 אלף מבקרים ואדום מסמל תפוסה מלאה של 65 אלף.

המכסה החדשה נועדה להבטיח את בטיחות המבקרים ולהגן על האתרים התיירותיים. כך למשל, גם ביעדים נוספים בסין הפופולריים בקרב התיירים - כמו סכר שלושת הערוצים ומוזיאון הארמון בעיר האסורה - מגבילים את מספר המבקרים בכל יום.

בכל מקרה, מומלץ לבקר בסין דווקא שלא בעונה - בין נובמבר למרץ (אך לא בחגיגות השנה הסינית החדשה), כדי להימנע מהצפיפות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות