אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירידות חדות בנעילה בבורסת ת"א: טבע נפלה למקום הרביעי מבחינת שווי שוק צילום: EPA

דיווח שוטף

ירידות חדות בנעילה בבורסת ת"א: טבע נפלה למקום הרביעי מבחינת שווי שוק

המדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125 איבדו 1.3%; מניית חברת התרופות רשמה ירידה יומית של 7% והיא ניצבת כעת אחרי רוכשת פרוטרום IFF, לאומי ופועלים; חברות הביטוח ירדו בעד 4% אחרי שבית המשפט אישר תביעה ייצוגית נגד הפניקס, מנורה והראל; סומוטו קרסה ב-27% אחרי שדיווחה על ירידה צפויה בהכנסות

02.06.2019, 16:33 | כתבי שוק ההון

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

16:25 - תם המסחר בבורסת ת"א: המדדים הבכירים ת"א 35 ות"א 125 סגרו את היום בירידות של 1.3% כאשר חברות הביטוח הובילו את המגמה. מגדל ירדה ב-4.5%, הראל נסוגה ב-1.7% והפניקס איבדה 3.2%. פער ארביטראז' שלילי הפיל את מניית טבע ב-7.3% אל המקום הרביעי מבחינת שווי שוק אחרי רוכשת פרוטרום איי.אפ.אפ, והבנקים לאומי והפועלים. עוד מניה שבלטה לשלילה היית סומוטו שצנחה ב-27% אחרי שדיווחה על ירידה צפויה בהכנסות.

15:40 - חברות הביטוח מובילות את המגמה השלילית עם ירידות של יותר מ-2% במניות החברות המובילות - הראל, הפניקס, ומנורה. ברקע לירידות: ביום שישי האחרון אושרה תביעה ייצוגית נגד חברות הביטוח כאשר הנזק הפוטנציאלי המוערך עומד על 5 מיליארד שקל. בית המשפט מחוזי מרכז בלוד אישר ייצוגית בגובה 100 מיליון שקל שהגישו חוסכים בהפניקס, מנורה, הכשרה והראל על גביית דמי ניהול כפולים. השופטת אסתר שטמר קבעה: חברות הביטוח לא יכולות לגלגל אל החוסכים הוצאות נוספות בגין ניהול השקעות, למשל עבור רכישת קרנות נאמנות. עוד 12 ייצוגיות בנושא בסכום של כ-5 מיליארד שקל תלויות ועומדות.

מישל סיבוני מנכ"ל הראל , צילום: יונתן זינדל/פלאש 90 מישל סיבוני מנכ"ל הראל | צילום: יונתן זינדל/פלאש 90 מישל סיבוני מנכ"ל הראל , צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

15:00 - חברת אינטליקנה, הפועלת בתחום הקנאביס הרפואי, חתמה על הסכם עם הייבריד למימון מתקן קנאביס משותף. התקשרות בהסכם עם הייבריד ביומד להרחבת מתקן הגידול בשרון לשטח כולל של כ-15 דונם, כאשר הייבריד תממן את הרחבת מתקן הגידול הקיים בשרון ב-10 דונם נוספים ותדא לתפעולו.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

13:10 - בעקבות עזיבתה הצפויה של אמדוקס: ריט 1 תקים פארק תעסוקה בעלות 2 מיליארד שקל במתחם המשרדים בצומת רעננה. מדובר בפארק שנמצא בבעלות ריט1 וחברת ס.ע.ן זהב שבשליטת משפחות גנות, נגה וגולד. סען זהב מחזיקה ב-40% מהמתחם הקיים וב-50% במהגדל ומפיתוח עתידי, וביתרת הזכויות מחזיקה ריט1. שתי החברות מתכוונות להרחיב את זכויות הבנייה שלהן במתחם ולשפץ את המבנים הקיימים, בהם שוכנת כיום חברת אמדוקס.


11:30 - סומוטו דיווחה הבוקר כי אנטי-וירוס של מיקרוסופט מסיר את תוכנות סומוטו מחלק מהמחשבים. לפי החברה, הסרת התוכנות עשויה להביא לירידה של 9% בהכנסות השנתיות ושל 16% בהכנסות הרבעון השני של 2019. סומוטו פועלת למציאת פיתרון שיקטין את ההשפעה על הכנסות החברה והחלה בהפצת פיתרון ראשוני. מניית סומוטו מוחקת 14.6% מערכה, אחרי הפסקת מסחר לצורך הדיווח.

11:10 - קבוצת מר שבשליטת קרן פימי מתחזקת ב-3.3% אחרי שהודיעה כי חברה בת שלה זכתה במכרז של 56 מיליון שקל להקמה ותחזוקה של מערכות ההגנה והבקרה המרחבית של נמל חיפה החדש. החברה מעריכה שהיקף ההכנסות מפרויקט ההקמה יהיה 20 מיליון שקל והוא יימשך עד שנתיים. בנוסף, החברה תספק עבודות שירות ואחזקה למערכות שתקים לתקופה של 25 שנה תמורת 36 מיליון שקל.

בנוסף דיווחה מר כי לא עמדה באמות המידה הפיננסיות שהתחייבה להן כלפי תאגידים בנקאיים שהעמידו לה הלוואות של כ-257 מיליון שקל. מר ציינה כי קיבלה מהבנקים תקופת ויתור על עמידה באמות המידה הפיננסיות, ושהיא צופה שתעמוד בהן ב-31 בדצמבר 2019.


9:53 - המסחר בבורסה נפתח באיחור, המדדים ת"א 35 ות"א 125 מאבדים 1.4% מערכם. בצד השלילי של ת"א 35 - טבע נופלת ב-8%, פריגו מאבדת 6.2%, אופקו יורדת ב-5%. בצד החיובי של המדד - אורמת ונייס מטפסות ב-0.5%, ישראמקו מוסיפה 0.3%. אלו שלוש המניות היחידות במדד הדגל שנסחרות בירוק.

טבע איבדה 43% מערכה מאז תחילת מאי (כולל היום), ו-55.6% ב-12 החודשים האחרונים. ברקע - החברה הגיעה לפני כשבוע להסכם פשרה עם מדינת אוקלהומה בתביעה שבה נטען כי טבע (לצד חברות נוספות) תרמה להתמכרות הציבור למשככי כאבים (אופיואידים) - טבע ארה"ב תשלם במסגרת ההסכם סכום של 85 מיליון דולר. 

מעבר לדיון מול מדינת אוקלהומה, יש עוד עשרות מדינות ולמעשה עוד אלפי תביעות פרטיות שהוגשו ויגיעו למשפט שאמור להיפתח בחודש אוקטובר במדינת אוהיו. לא ברור מה הסיכויים להגיע להסדר שם.

גורמים בוול סטריט טוענים כי ההסדר למעשה עלול להיות פתח לדרישות תשלומים במיליוני דולרים בתביעות הנוספות שעומדות באותו עניין.

9:46 - פתיחת המסחר בת"א מתעכבת על רקע פער הארביטראז' הגבוה במניית טבע.

7:30 - הבורסה בתל אביב תפתח את יום המסחר הראשון של השבוע ושל החודש על רקע התקיפה בצפון. חיל האוויר תקף הלילה (א') כמה יעדים צבאיים של משטר אסד בסוריה, בתגובה לירי שתי הרקטות לעבר החרמון אתמול בערב. במהלך התקיפה הופעלה מערכת ההגנה האווירית של צה"ל נגד ירי נ"מ סורי, אך לא זוהו נפילות בשטח ישראל. מקור צבאי סורי ציין כי באחת מתקיפות צה"ל, ממזרח לקוניטרה, נהרגו שלושה חיילים סורים ועוד שבעה נוספים נפצעו.

פערי הארביטראז' במניות הדואליות הבכירות צפויים לגרוע 0.8% ממדד ת"א 35 עם פתיחת המסחר. טבע בולטת מכולן עם פער של 9%-. עוד פערי ארביטראז': שליליים - פריגו 6.1%-, אופקו 4.1%-, נייס 1.1%-, לייבפרסון 1%-, כיל 0.9%-, אלביט מערכות 0.7%-. חיוביים - טאואר 1.6%, אורמת 1.1%, IFF 0.4%.

ביום חמישי המסחר בת"א ננעל בעלייה של 0.4%, וביום שישי הבורסות בניו יורק ננעלו באדום כהה על רקע החזית החדשה שפתח הנשיא טראמפ במלחמת הסחר - מול מקסיקו. נאסד"ק ירד ב-1.5%, דאו ג'ונס איבד 1.4%, ומדד S&P 500 השיל 1.3% מערכו.
        

בורסת תל אביב, צילום: בלומברג בורסת תל אביב | צילום: בלומברג בורסת תל אביב, צילום: בלומברג


 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות