אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"המחשב, בניגוד לטלפון, מאפשר לכם להתרכז" צילום: פוטו נגבה

"המחשב, בניגוד לטלפון, מאפשר לכם להתרכז"

רן סנדרוביץ', מנהל שיווק מוצרי המחשוב הנייד של אינטל, הסביר לכלכליסט שישנה צמיחה בתחום ה-PC שהוספד פעמים רבות, משום שאנשים מחלקים את זמנם בין הלפטופ, המחשב השולחני והסלולרי

02.06.2019, 10:50 | אליחי וידל
"המחשב הוא המקום העיקרי שאנשים באים אליו כדי להתמקד במה שהם עושים. נכון, הטלפון החכם מצוין לקישוריות ולחיבור של המשתמש למציאות ולסביבה שלו, אבל כשרוצים להתמקד במשימה ולהיות יצירתיים – מתיישבים מול המחשב. וזה כבר לא משנה אם מחשב נייד או נייח", כך אמר לכלכליסט, רן סנדרוביץ, מנהל שיווק מוצרי המחשוב הנייד של אינטל העולמית, ומהישראלים הבכירים בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

אינטל השיקה בתערוכת קומפיוטקס השנתית בטייוואן אינטל את סדרת מעבדי Ice Lake שפותחו במעבדות אינטל ישראל בחיפה בראשות אורי פרנק, וישלבו לראשונה יכולות בינה מלאכותית מובנות. המעבד החדש תוכנן במיוחד כדי להתמודד עם הדרישות ההולכות וגוברות מצד המשתמשים לביצועים מהירים ועמידה מול זרם דאטה שרק הולך וגדל.

רן סנדרוביץ רן סנדרוביץ' | צילום: דודו אזולאי רן סנדרוביץ

אחרי כמה שנים של האטה מסוימת בשוק המחשבים – בעיקר בגלל הבהלה לסמארטפונים ולטאבלטים – אפשר לראות בשלוש השנים האחרונות התעוררות מחודשת הן בתחום המחשבים הניידים והן במחשבים הנייחים. ההתעוררות הזאת באה, לדברי סנדרוביץ, בזכות "משתמשי ה-PC המודרניים" שמנהלים היום את החיים שלהם באמצעות מחשבים, אם במשרד, אם בבית או בתנועה.

"מחקרים שביצענו מראים שלמרות העלייה המטורפת בזמן השימוש בטלפונים החכמים – כמות הזמן שאדם ממוצע מקדיש לשימוש במחשב לא פחתה ובתחומים מסוימים אפילו עלתה. הטלפון נתפס כמוקד הפרעות והסחות דעת תמידיות, אבל כשרוצים להתמקד במשימה, מסך המחשב נותן למשתמש איזושהי סביבה סגורה של מיקוד ויצירתיות", אמר.

לדברי פרנק, השיפורים עם שילוב מעבדי אייס לייק במחשבי יצרנים גדולים כמו דל, אסוס ולנובו יתבטאו לא רק במהירות ביצועי המחשב מבחינת גרפיקה, משחקים ומדיה, אלא גם בצריכת חשמל חסכונית, הצגת וידיאו באיכויות גבוהות יותר והכפלת ביצועי הבינה המלאכותית שעל המחשבים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות