אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה: עמותות ספורט הוציאו במרמה מהטוטו 7 מיליון שקל צילום: איי אף פי

המשטרה: עמותות ספורט הוציאו במרמה מהטוטו 7 מיליון שקל

על פי החשד, בכירים בעמותות בענפי ההוקי והקרלינג מסרו דיווחים פיקטיביים למועצה להסדר ההימורים בספורט, באמצעות מערכת ההקצבות הממוחשבת המשמשת את ראשי איגודי הספורט לצורך קבלת תמיכות כספיות

02.06.2019, 11:16 | שירות כלכליסט

בכירים בעמותות ספורט חשודים בהונאה מתמשכת של המועצה להסדר ההימורים בספורט - הטוטו, ובקבלת תמיכות כספיות של מיליוני שקלים על שחקני קש, ליגות רפאים ומשחקים שכלל לא שוחקו. כך עולה ממצאי חקירה שהתנהלה בחודשים האחרונים ביחידת הונאה של מחוז מרכז.

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההודעה: "החקירה הרימה מסך מעל תעשיית מרמה והונאה של בכירים בהתאחדויות ועמותות ספורט בתחומי הוקי קרח, הוקי גלגליות, הוקי רולר, קרלינג ו-אינליין".

אילוסטרציה, צילום: NPR אילוסטרציה | צילום: NPR אילוסטרציה, צילום: NPR

על פי החשד, המעורבים ניצלו את תפקידם הבכיר לצורך דיווחים פיקטיביים למועצה להסדר ההימורים בספורט (טוטו), באמצעות מערכת ההקצבות הממוחשבת המשמשת את ראשי איגודי הספורט לצורך קבלת תמיכות כספיות.

על פי הודעת המשטרה, "במהלך החקירה נאסף חומר חקירה רב שקשר את העמותות, שיוצגו על ידי עוה"ד רונן רוזנבלום ודניאל קליין, לעבירות שבוצעו באופן שיטתי וסדור, לאורך שנים, כאשר הכספים שימשו אותם, על פי החשד, לשימושם האישי ולמטרות נוספות. העבירות המיוחסות לחשודים - קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, גניבה בידי עובד והלבנת הון. תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות מחוז מרכז לעיון והחלטה.

"במסגרת החקירה נחקרו עשרות מעורבים, בהם ראשי איגודים, יושבי ראש מועדונים, מנכ"לי התאחדויות, מנהלי קבוצות, מאמנים ובעלי תפקידים בעמותות. ענפי הספורט המדוברים הם - הוקי קרח, הוקי אינליין, הוקי גלגליות והוקי רולר (הוקי המשוחק על מגרש עם גלגליות), קרלינג (משחק קבוצתי המשוחק על קרח/שטיחים/גלגיליות) בהתאחדויות ועמותות בת"א, חולון, בת ים, ראשל"צ, גדרה, נס ציונה, ירושלים, חיפה, תל מונד, יהוד ומטולה.

"על פי החשד, היקף המרמה של המעורבים עומד על למעלה מ-7 מיליון שקל בין השנים 2017-2013. במהלך החקירה נחשפו שלושה אופני מרמה עיקריים של המעורבים - דיווח לטוטו על קיום ליגות הוקי רולר-אינליין במסגרת התאחדות ההוקי קרח, ובקביל דיווח לטוטו על קיום ליגת גלגיליות במסגרת איגוד הגלגיליות, כאשר בפועל מערכת ליגות אחת דווחה לצורך קבלת הקצבה פעמיים תוך הצגתה כשתי ליגות נפרדות.

"שיטת מרמה נוספת נגעה בדיווח כוזב על מערכות הליגה – הוקי רולר ואינליין וכן בליגת ההוקי קרח, לפיו שיחקו הקבוצות 18 משחקי ליגה בכל עונת ספורט (תנאי לקבלת הקצבה מהטוטו), בעוד שבפועל, מעולם לא הגיעו הליגות הנ"ל לכמות המשחקים שדווחו. בענף הקרלינג, דווחו לטוטו, על פי החשד, תחרויות שכלל לא התרחשו במציאות", נמסר מהמשטרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות