אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השיר שלנו: ספוטיפיי תאפשר למשתמשים להאזין יחד למוזיקה מרחוק צילום: גטי אימג'ס

השיר שלנו: ספוטיפיי תאפשר למשתמשים להאזין יחד למוזיקה מרחוק

פלטפורמת המוזיקה בסטרימינג תאפשר לגולשים להעביר קוד QR ביניהם ולצרף אנשים לפלייליסטים פעילים. המטרה: להציג יתרון חברתי על פני שירותים מתחרים כאפל מיוזיק ואחרים

02.06.2019, 17:59 | רפאל קאהאן
ספוטיפיי עובדת על תכונה חדשה שתאפשר לחברים להאזין ביחד למוזיקה וכן לשתף רשימות השמעה בזמן אמת - כך חשפה ג'יין מנצ'ן וונג, מפתחת שחשפה בעבר תכונות מתקדמות של ספוטיפיי ושירותים מקוונים רבים אחרים.

קראו עוד בכלכליסט

התכונה החדשה עובדת כך: כל משתמש מקבל קוד QR שמופיע תחת התחבר להתקן של האפליקציה או נגן הווב של ספוטיפיי. ניתן לשתף את הקוד עם חברים וכל מה שנדרש מהם כדי להתחבר איתו הוא לסרוק דרך הסמארטפון. מהרגע שהקוד נסרק, ניתן להצטרף לרשימת השמעה - להוסיף לה שירים - או להאזין ביחד לאותו השיר במקביל.

ספוטיפיי, צילום: גטי אימג ספוטיפיי | צילום: גטי אימג'ס ספוטיפיי, צילום: גטי אימג

הניהול של רשימת ההשמעה מתבצע בזמן אמת או שניתן לשתפה מרחוק. מדובר בדרך טובה ליהנות ביחד מהאזנה משותפת למוזיקה - בשידור חי או בזמן אחר. ספוטפיי מכנה את התכונה Social Listening; השאיפה של השירות הוא ששימוש בה ימקסם את הזמן שהמשתמשים מבלים בהאזנה וכך לקדם פרסום ממוקד או לשכנע אותם לעשות מנוי בתשלום.

ניתן לשתף את התכונה הזו גם על ידי קישור, אם כי כרגע לא זמין השירות לכל המשתמשים. מדובר בתכונה שמספקת ערך מוסף ביחס למתחרים - אפל מיוזיק, יוטיוב או טיידל. בספוטיפיי הסכימו לומר שהם מנסים תכונות חדשות כל הזמן אך שאין להם שום חדשות לחשוף בשלב זה. תכונה דומה הופיעה בשירות Turntable.fm שהוקם ב-2011 אך שנעלם מאז לאחר שלא הצליח למצוא דרך להוון את הפיתוח. גם פייסבוק ניסתה את כוחה בתכונה דומה שנוסתה ב-2012 בשיתוף עם ספוטיפיי ו-Rdio.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות