אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה תעמיד למכירה פומבית את הב.מ.וו היוקרתית של זבולון לבייב צילום: תומר גנון

פרסום ראשון

המשטרה תעמיד למכירה פומבית את הב.מ.וו היוקרתית של זבולון לבייב

הרכב מדגם e 530 מודל 2018 נתפס יחד עם נדל"ן וחשבונות השייכים לבנו של היהלומן, במסגרת חקירת החשד להברחת יהלומים לישראל. לבייב הבן ביקש למכור את הב.מ.וו ב-288 אלף שקל, המשטרה סבורה שהיא שווה 340 אלף שקל ותנסה למכור אותה במכרז

02.06.2019, 17:23 | תומר גנון ותומר הדר

המשטרה תעמיד למכירה במכרז את הב.מ.וו היוקרתית של זבולון לבייב, בנו של היהלומן לב לבייב שנמצא ברוסיה, החשוד בעבירות הלבנת הון, מס ושיבוש הליכים בפרשת הברחת היהלומים לישראל בחברת LLD של אביו.

הב.מ.וו של לבייב הבן, דגם e 530 משנת ייצור 2018, עוקלה ביחד עם נדל"ן וחשבונות בנק השייכים לו על ידי חוקרי היאחב"ל ורשות המסים, עם מעצרו בפרשה בחודש נובמבר האחרון. מטרת הקפאת הנכסים היא על מנת שיהיה ניתן לחלט אותם במידה ויוגש כתב אישום נגד הבן, הוא יורשע בעבירות הלבנת הון ומס ויוטל עליו עונש כספי.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הסדר קודם בין המשטרה לעורכי דינו של לבייב הבן, אלון רון ואיילת לשם, זבולון הפקיד 38 אלף שקלים בגין הרכב, והיה אמור לקבל אותו לרשותו ולמכור אותו כדי להעביר את התמורה לחשבון קרן החילוט במשרד המשפטים. המכירה הייתה כפופה לקבלת אישור המשטרה למחיר שיוצע, על מנת שלא יימכר בשווי נמוך מדי.

זבולון לבייב , צילום: תומר גנון זבולון לבייב | צילום: תומר גנון זבולון לבייב , צילום: תומר גנון

לבייב הבן הודיע לאחרונה למשטרה כי הוא מצא קונה פוטנציאלי בתמורה ל-288 אלף שקל. אלא שבמשטרה סבורים שמדובר במחיר נמוך מדי, שאינו משקף את התמורה המקסימלית שניתן לקבל בגין הרכב היוקרתי. על פי הערכת המשטרה, את הרכב ניתן למכור במכרז שצפוי להתפרסם בתוך כשבועיים במחיר של כ-340 אלף שקל.

על פי ההסכמות בין הצדדים, מכיר המינימום במכרז יהיה 288 אלף שקלים, ולא יהיה ניתן למכור אותו בפחות. במקרה שתתקבל הצעה הגבוהה מסכום זה, מלוא הסכום יופקד בקרן החילוט. 38 אלף השקלים שהפקיד לבייב הבן יושבו אליו. במידה ולא תתקבל הצעה הגובה מ-288 אלף שקלים, הרכב ישוב ללבייב שיוכל למכור אותו בסכום ההצעה שקיבל.

כפי שנחשף ב"כלכליסט", בידי המשטרה ישנם נכסים נוספים של לבייב הבן בשווי מיליוני שקלים. כך למשל במסגרת החקירה הוקפאו כ-810 אלף שקלים בפיקדון דולרי בבנק איגוד; זכויות לדירה 100 מ"ר בפרויקט "הגוש הגדול" בסמוך לחוף הים בצפון ת"א; שני נכסים, בגודל דונם כך אחד, בסביון; וכן בית מגורים בקריית מלאכי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות