אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי השב"כ והכנסת: יעקב פרי נכנס כשותף ונשיא לחברת קנאביס צילום: אלכס קולומיסקי

בלעדי לכלכליסט

אחרי השב"כ והכנסת: יעקב פרי נכנס כשותף ונשיא לחברת קנאביס

פרי יכהן כשותף ונשיא בחברת מחקר הקנאביס הרפואי הפרטית CANN IL, שהוקמה השנה על ידי משפחת ויצמן, שפעילה בתחום הנדל"ן והמלונאות

03.06.2019, 07:08 | צלי גרינברג

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

יעקב פרי, שכיהן בעבר כשר המדע והטכנולוגיה, ראש השב"כ, יו"ר בנק מזרחי טפחות, ונשיא ומנכ"ל סלקום, מצטרף לרשימה המתארכת של גנרלים ופוליטיקאים שנכנסים לתחום הקנאביס הלוהט.

קראו עוד בכלכליסט

פרי יכהן כשותף ונשיא בחברת מחקר הקנאביס הרפואי הפרטית CANN IL. החברה הוקמה השנה על ידי משפחת ויצמן, שפעילה בתחום הנדל"ן והמלונאות, שמחזיקה ב־75% ממניותיה, ועל ידי חברת המחקר של אוניברסיטת בר־אילן — ביראד — שמחזיקה ביתרת המניות.

יעקב פרי. עוד ביטחוניסט בקנאביס, צילום: אלכס קולומיסקי יעקב פרי. עוד ביטחוניסט בקנאביס | צילום: אלכס קולומיסקי יעקב פרי. עוד ביטחוניסט בקנאביס, צילום: אלכס קולומיסקי

החברה מפתחת, בהובלת חוקרי האוניברסיטה פרופ' יגאל כהן וד"ר יריב בן נעים, זן של צמח הקנאביס שעמיד בפני מחלות קרקע ומזיקים שעתיד לשמש את תעשיית התרופות. בין החברה לביראד יש הסכם בלעדיות של שבע שנים על תוצאות המחקר.

עד היום החברה גייסה 250 אלף דולר ובכוונתה לגייס עוד 1.5 מיליון דולר. בימים אלו היא נמצאת בעיצומו של גיוס של מיליון דולר מתוך סכום זה.

פרי אמר ל"כלכליסט" כי "יש לי ניסיון בעבודה משותפת עם משפחת ויצמן, וגם הכרה בכך שהקנאביס הרפואי מביא מזור לתחומי הכאב, אוטיזם, אפילפסיה ותסמיני מחלות נוספות. התחברתי לחברה משום שכיוונה אקדמי־מחקרי, והיא צפויה להשלים את המחקר בתוך שנה עד שנתיים. אנו מכוונים לשוק הבינלאומי ולפארמה, ובהיבט זה יש משמעות גדולה לצמח נטול מחלות ומזיקים, שלא תמיד נתפסים טרום מיצויים לידי תרופה, ועלולים להסב נזק לחולים זה נכון שכולם רצים היום סביב הזהב שנקרא קנאביס, אבל לא יודע כמה מהם יחזירו מעמד וישרדו".

כהן ובן נעים אמרו ל"כלכליסט" כי "החלטנו לפנות למחקר זני הקנאביס, לאור הבעיות שצפו מהמגדלים שמצביעות על מגמת עלייה בתחלואה של הצמחים ושל התפרחות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות