אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המיזם החדש של מייסד Initiative Q: "כיפת ברזל" נגד יתושים צילום: Neil Stoddart / Rational Intellectual Holdings

המיזם החדש של מייסד Initiative Q: "כיפת ברזל" נגד יתושים

חברת Bzigo של סער וילף מפתחת מכשיר שמצלם את החדר באינפרה-אדום ומסמן את מיקום היתוש באמצעות קרן לייזר. הוא צפוי להגיע לשוק בעוד כשנה וחצי ומתוכנן לעלות 169 דולר

03.06.2019, 12:21 | הגר רבט

סער וילף שעומד מאחורי מיזם התשלומים הוויראלי Initiative Q חושף את המיזם החדש שלו - חברת Bzigo שמפתחת מכשיר המזהה ומתריע מפני יתושים.

קראו עוד בכלכליסט

וילף הקים את המיזם יחד עם נדב בנדק, שמכהן כמנכ״ל החברה, ב-2016. הוא גם זה שמימן את סבב הסיד שלה. Bzigo מפתחת מכשיר חומרה המבוסס ראיית מכונה כדי לזהות ולאתר יתושים. המכשיר של החברה מצלם את החדר באינפרה-אדום ומסמן את מיקום היתוש באמצעות קרן לייזר. בנדק, שותף-מייסד ומנכ״ל החברה הסביר לכלכליסט: ״כדי למנוע בעיות פרטיות המכשיר מצלם רק את החלק העליון של החלק ולא אזורים רגישים והתמונות מעולם לא מאוחסנות ברשת. ניתן להתשתמש בו עם חיבור לחשמל בלבד או לחבר אותו לרשת ואז לקבל גם התראות לנייד על איתור יתוש באמצעטת אפליקציה יעודית״.

עקיצת יתוש, צילום: בלומברג עקיצת יתוש | צילום: בלומברג עקיצת יתוש, צילום: בלומברג

הוא הוסיף אם שאחד האתגרים בפיתוח היה כמובן הגודל: ״בצילום מרחוק מדובר בתמונה של פיקסל או שניים, ולכן אנחנו מסתכלים כם על התנועה בזמן ובודקים אם מדובר בתבנית שמאפיינת ייתוש, כמו גם באורכי גל מסוים ועוד. אתגר נוסף היה לייצר מערכת שכוללת טכנולוגיות מתקדמות כמו ראיה ממוחשבת ולמידת מכונה במחיר שזמין לצרכן הקצה הביתי״.

המוצר נמצא כרגע בשלב אב הטיפוס ואמור להיות זמין לצרכן עוד כ-18 חודשים, לאחר שהחברה תצא לסבב גיוס חיצוני להקמת פס ייצור. בחברה שואפים למחיר יעד של 169 דולר וכשבנדק נשאל מדוע לא להסתפק במוצרים הקיימים יותר שקיימים היום בשוק, ענה: ״הם פשוט לא עובדים, מדובר בהונאה. הדבר היחיד שעובד נגד יתושים הוא המוצרים שמיועדים למריחה על הגוף ואלה מסוכנים מאוד מבחינה בריאותית״.

Bzigo מעסיקה היום שלושה אנשים במשרה מלאה, אבל בנדק מספר שבפרויקט היו מעורבים 15 איש ממגוון תחומים שלקחו חלק במחקר ובפיתוח המוצר. המימון הראשוני לחברה הגיע כאמור מווילף וכעת היא מבקשת למצוא משקיעים חיצוניים. Initiative Q של וילף השיקה מוקדם יותר השנה אפליקציית מובייל ויש למיזם כבר יותר מ-7 מיליון נרשמים, אם כי עדיין ללא תאריך יעד למוצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות