אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופר יודה מאבדת במפתיע את הסניף הפופולרי באבן גבירול בתל אביב צילום: עמית שעל

סופר יודה מאבדת במפתיע את הסניף הפופולרי באבן גבירול בתל אביב

לכלכליסט נודע כי החוזה של הסניף לא חודש, לטענת בעל הרשת יהודה גואטה לאחר שדמי השכירות עלו משמעותית. פעילות הסניף הועברה לחברה לא מוכרת בשוק המזון בשם ריינבו

04.06.2019, 06:57 | נורית קדוש

יהודה גואטה, בעלי סופר יודה, איבד את חנות הדגל של הרשת באבן גבירול בתל אביב. מדובר בחנות באחד המיקומים המובילים בעיר, הפועלת 24 שעות במשך שבעה ימים בשבוע, ומכירותיה מוערכות בכ־2.5 מיליון שקל בחודש.

קראו עוד בכלכליסט

גואטה יצא מהחנות לאחר שלטענתו, בעל הנכס דרש להעלות את שכר הדירה בכ־150% לכ־200 אלף שקל בחודש. יש לציין כי גם אם דמי השכירות עלו, מדובר במהלך מפתיע שכן מדובר בסניף הדגל שממנו צמחה הרשת. קובי כהן, אחראי על פיתוח חנויות והמותג סופר יודה, אישר את הפרטים: “לקראת תום חוזה השכירות דרש בעל הנכס העלאה בשיעור שאינו מצדיק כלכלית את המשך הפעילות, ולכן בחרנו לא לחדש חוזה”.

הסניף שהוסב באבן גבירול 76. לטענת מנהל החנות, תהווה בסיס לרשת חדשה, צילום: עמית שעל הסניף שהוסב באבן גבירול 76. לטענת מנהל החנות, תהווה בסיס לרשת חדשה | צילום: עמית שעל הסניף שהוסב באבן גבירול 76. לטענת מנהל החנות, תהווה בסיס לרשת חדשה, צילום: עמית שעל

לדברי גורמים בענף, גואטה רכש לפני שמונה שנים את חוזה השכירות מהמפרק שמונה לשרון חזן, שהפעיל במקום סופרמרקט בשם זול גבירול וקרס. במסגרת זאת, נקבע שכר דירה נמוך יחסית שממנו נהנה גואטה, למורת רוחו של בעל הנכס שהיה כבול אליו עד תום החוזה בחודש שעבר. לקראת סיום החוזה ביקש בעל הנכס להעלות את שכר הדירה בשיעור שיפצה אותו על הנזק שלהבנתו נגרם בשנים האחרונות.

ל”כלכליסט” נודע כי במקום גואטה שיצא מהנכס, מפעילה חברת ש.ב ריינבו את חנות המזון. על פי נתוני רשם החברות, מדובר בחברה שנרשמה לפני כשנה בבעלות שרון בנבנישתי. לדברי מנהל החנות, שמה יוחלף ל־Seven to Seven, והיא תפעל 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע ותהווה בסיס לרשת חנויות שתקים החברה בעיר.

יהודה גואטה, הבעלים של סופר יודה, צילום: דנה קופל יהודה גואטה, הבעלים של סופר יודה | צילום: דנה קופל יהודה גואטה, הבעלים של סופר יודה, צילום: דנה קופל

בניסיון לחפות על אובדן ההכנסות בעקבות היציאה מהמיקום המרכזי ביותר בעיר, שכר גואטה את הקומה מעל החנות שמפעילה הרשת בסמוך (אבן גבירול 73 — נ”ק), כך שהקומה העליונה תשמש מחסן וכל השטח בקומת הרחוב ישמש רצפת מכירה. צוות החנות עבר לחנות הסמוכה בנסיון לשמר את הלקוחות. באחרונה גואטה הרחיב גם את שירותי המכירות באונליין. גואטה פתח בחודש שעבר חנות ברחוב אלנבי, והוא כעת נערך לפתוח חנות ברחוב המלך ג’ורג’, שתחליף את החנות הקיימת ליד גן מאיר שפועלת בבניין המיועד להריסה.

סופר יודה, שמונה כיום 16 סניפים, החלה דרכה כסופר באבא בבעלות גואטה ושותפו לשעבר יוסי ראובני, אך השניים הסתכסכו. ב־2013 שונה שם הרשת לסופר יודה. בשנה שעברה הגישה פרקליטות מחוז תל־אביב (מיסוי וכלכלה) כתב אישום נגד גואטה וחברת סופר זול שהיתה בבעלותו, אשר ייחס לו עבירות של השמטת הכנסה מדו”ח המס בהיקף של כ־18 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות