אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוניון־פיי הסינית תתחרה עם ויזה ומאסטרקארד באירופה צילום: shutterstock

יוניון־פיי הסינית תתחרה עם ויזה ומאסטרקארד באירופה

מוסדות פיננסיים ביבשת יחלו להנפיק כרטיסי אשראי של החברה הגדולה בעולם בתחומה. בסין יוניון־פיי מפסידה לקוחות לשירותי תשלום דיגיטליים

04.06.2019, 09:21 | שירות כלכליסט

חברת כרטיסי האשראי הגדולה בעולם, יוניון־פיי הסינית, נכנסת לשוק האירופי, ותציע כרטיסי אשראי ודביט לצרכנים ביבשת.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הסינית, ש־6 מיליארד מהכרטיסים שלה נמצאים בשימוש, חברה לסטארט־אפ הבריטי טרייב (Tribe Payments) כדי לשווק כרטיסי אשראי ודביט ממותגים לבנקים וחברות פינטק. "ההסכם מעיד על כוונתה של יוניון־פיי להתחרות עם חברות אשראי מובילות באירופה", מסר בהצהרה סורש וואגג'אני, מייסד טרייב.

סין לוקחת קרדיט סין לוקחת קרדיט סין לוקחת קרדיט

"זו הפעם הראשונה שמוסדות פיננסיים אירופים יוכלו לשווק את הכרטיסים של יוניון־פיי לאנשים מהשורה", ציין. "לקוחות תאגידיים אירופיים שעושים עסקים בסין יוכלו כעת להשתמש בכרטיסי יוניון־פיי שם, בשעה שעסקים סיניים באירופה ייהנו מאותה שיטת תשלום במולדתם ומחוצה לה", הוסיף וואגג'אני.

החברה הסינית נמצאת בתהליך התרחבות בינלאומית זה כמה שנים, במיוחד באסיה. לפי נתונים שפרסמה, 41 מיליון בתי עסק ו־2 מיליון כספומטים ב־170 מדינות מכבדים את כרטיסי יוניון־פיי.

המהלך של יוניון־פיי מגיע כאשר בשוק הביתי שלה גוברת התחרות מצד שירותי תשלום דיגיטיליים כמו עלי־פיי מקבוצת עליבאבא ו־וויצ'ט־פיי של ענקית האינטרנט טנסנט. צמיחתן המהירה של שתי המתחרות, בעיקר בקניות ברשת, חסמה ליוניון־פיי לא רק אפיק הכנסות מעמלות על עסקאות מקוונות, אלא גם גישה למידע על הרגלי הצריכה של מאות מיליוני לקוחות.

במקביל להתרחבות של יוניון־פיי מחוץ לסין, גובר התסכול של ויזה ומאסטרקארד על המכשולים שמציבה בפניהם בייג'ינג כדי לעכב את כניסתן לשוק הסיני. מדיניות זו של הממשל הסיני נמשכת חרף פסיקת בית הדין של ארגון הסחר העולמי לפני 6 שנים, שקבע כי סין מפלה לרעה חברות אשראי זרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות