אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביג מתרחבת בסרביה ומתכננת גיוס הון של 100 מיליון שקל צילום: יחצ

ביג מתרחבת בסרביה ומתכננת גיוס הון של 100 מיליון שקל

חברת הנדל"ן המניב רכשה מרכז מסחרי נוסף בסרביה ב-9.8 מיליון יורו - מדובר במרכז החמישי שלה במדינה; במקביל הודיעה ביג שהיא בוחנת הנפקה לציבור של מניות ושל כתבי אופציה

04.06.2019, 13:22 | אורי גלאור

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

ביג מרכזי קניות הודיעה הבוקר (ג') על התרחבות בסרביה, ובמקביל דיווחה על בחינת הנפקה לציבור.

קראו עוד בכלכליסט


חברת מרכזי הקניות הודיעה שהחברה הבת שלה ביג CEE חתמה על הסכם לרכישת מרכז מסחרי בעיר אינדג'יה שבסרביה ב-9.8 מיליון יורו. ביג תרכוש 67.5% מהנכס, והשותף העיקרי הנוסף בעסקה הוא זכיין האופנה הגדול בסרביה. היקף העסקה כולה הוא 14.5 מיליון יורו.


 

מרכז הקניות בסרביה, צילום: יחצ מרכז הקניות בסרביה | צילום: יחצ מרכז הקניות בסרביה, צילום: יחצמדובר במרכז למכירת עודפי מותגים, ובין היתר נמכרים בו המותגים טומי הילפיגר, קלווין קליין ודיזל. לפי הודעת החברה, העסקה תומכת באסטרטגיה שלה הרואה בסרביה יעד צמיחה משמעותי.

המרכז המסחרי כולל שטח של כ-9,570 מ"ר להזכרה, עם זכויות להרחבה של עד 30 אלף מ"ר שטח בנוי ברוטו. שיעור התפוסה במרכז כיום הוא 80%, וה-NOI (רווח תפעולי נטו) הוא כ-1.3 מיליון יורו בשנה.

כשהעסקה תושלם תחזיק ביג בארבעה מרכזי קניות פעילים בסרביה, ובמרכז נוסף שנמצא בהקמה. בחודש אפריל דיווחה ביג על רכישה נוספת בסרביה, וכניסה ראשונה לתחום המשרדים עם עסקה של 39 מיליון יורו בפרויקט משרדים בבלגרד, בירת סרביה. 
 

חי גאליס, משנה למנכ"ל ביג, ציין כי החברה רואה בסרביה יעד צמיחה ובכוונת החברה להמשיך ולאתר נכסים נוספים להשקעה בסרביה ובישראל. לעומת זאת בארה"ב החברה לא מרחיבה את השקעותיה ואף מכרה שני נכסים בשנה שעברה.

זמן קצר לאחר פרסום עסקת הרכישה, דיווחה החברה למשקיעיה כי היא בוחנת הנפקה לציבור של מניות ושל כתבי אופציה. גיוס ההון אותו החברה מתכננת עומד על 100 מיליון שקל. מניית ביג נחלשת ב-2.9% היום בצהריים בבורסת ת"א.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות