אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל מוציאה את אייטיונז לגמלאות; מה יקרה עכשיו? צילום: iMore

אפל מוציאה את אייטיונז לגמלאות; מה יקרה עכשיו?

לאחר שנים ארוכות של תלונות משתמשים, תוחלף תוכנת סנכרון התוכן הוותיקה של החברה באפל מיוזיק, באפל TV ובאפליקציית פודקאסטים ייעודית במחשבי המק. מה יקרה ב-PC, בו לא זמינות כל אפליקציות יצרנית האייפון?

04.06.2019, 14:14 | רפאל קאהאן

אפל הודיעה אתמול באירוע הפיתוח השנתי WWDC שאייטיונז - אפליקציית סנכרון המוזיקה הוותיקה שלה, שקנתה לה מקטרגים רבים - תוצא לגמלאות ותוחלף ביישומים קיימים. מה יקרה למוזיקה שלכם במחשב? כלום; אוסף המדיה שצברתם במשך שנים, שיכול לכלול מוזיקה, סרטים ופודקאסטים, לא הולך לשום מקום.

קראו עוד בכלכליסט

במחשבי המק יתפסו את מקומה אפליקציות יעודיות שיטפלו בתוכן: שירים ואלבומים באפל מיוזיק, וידאו באפל TV ופודקאסטים באפל Podcasts.

סטיב ג סטיב ג'ובס על רקע לוגו אייטיונז | צילום: בלומברג סטיב ג

עבור משתמשי המק, השינוי יהיה חלק ביותר: אייטיונז תהיה נגישה עוד זמן מה, עד שאפל תפסיק לעדכן אותה. ספריית המדיה של משתמשי המק יסונכרנו בהתאם לסוג התוכן ולאפליקציה שמטפלת בו, וחסל.

ומה על משתמשי ווינדוס? אפל לא ציינה מה יקרה לגרסת ה-PC של אייטיונס; ישנם לא מעט משתמשי אייפון - למעשה, רובם - שלא קנו להם מחשב מק, ונעזרים בתוכנת אייטיונז במחשבי ה-PC שלהם.

אפליקציית אייטיונז בווינדוס, צילום: iMore אפליקציית אייטיונז בווינדוס | צילום: iMore אפליקציית אייטיונז בווינדוס, צילום: iMore

לא מן הנמנע שהתוכנה אף תמשיך להתקיים במערכת ההפעלה של מיקרוסופט עוד שנים; אפל כבר הפעילה יישומים שלה בגרסאות שמותאמות לפלטפורמות המתחרות, ביניהן אפל מיוזיק שזמינה גם באנדרואיד.

בנוסף, המעבר של החברה להתמקדות בשירותים מקוונים על חשבון פעילות החומרה תומך בפיתוח שכזה, שיאפשר לה להרוויח גם מאנשים שלא רצו לקנות להם מק.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות