אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצד האפור של האונס צילום: עמית שעל

הצד האפור של האונס

סרט חדש, "אישה עובדת", שביימה מיכל אביעד עוסק ביחסים בין נשים לגברים במקום העבודה - מה עושים כנגד הערות פוגעניות ומבטים חודרניים אשר החוק אינו אוסר עליהם במפורש

04.06.2019, 14:56 | שירות כלכליסט

החודש יעלה לאקרנים סרטה החדש של הבימאית מיכל אביעד, "אישה עובדת", העוסק ביחסים בין נשים לגברים במקום העבודה.

הסרט עוסק בחייה של אורנה, עובדת בתחום הנדל"ן (לירון בן שלוש) שחייה הופכים לבלתי נסבלים. הבוס שלה (מנשה נוי), יזם נדל"ן אסרטיבי ואגרסיבי, מעריך ומקדם אותה, אך בה בעת מנסה לפתותה ומטריד אותה מינית. לנוכח קשיים עסקיים של בעלה היא הופכת למפרנסת העיקרית של שלושת ילדיהם. כאשר עולמה מתנפץ, היא נאלצת לאסוף את השברים ולהילחם בדרכה על עבודתה ועל ערכה העצמי.  

משתתפי הפאנל: מימין אילנה שושן, מיכל אביעד, לירון בן שלוש ומנשה נוי, צילום: עמית שעל משתתפי הפאנל: מימין אילנה שושן, מיכל אביעד, לירון בן שלוש ומנשה נוי | צילום: עמית שעל משתתפי הפאנל: מימין אילנה שושן, מיכל אביעד, לירון בן שלוש ומנשה נוי, צילום: עמית שעל

עובדי כלכליסט צפו בסרט בהקרנת טרם בכורה בסינמה סיטי בראשון לציון. בתום ההקרנה התקיים פאנל בהנחיית אילנה שושן, חברת הנהלה בשדולת הנשים, שעסק בניסיון להבין את היחסים המורכבים הקיימים כיום בסביבת עבודה משותפת לנשים ולגברים, כפי שעולה מהסרט.

לדברי הבימאית אביעד, "הסרט עוסק בניסיון לבדוק את הצד האפור של האונס. מה עושים כנגד הערות פוגעניות ומבטים חודרניים, שפה סקסיסטית וכד'. לכל אלו אין חוק או איסור מפורש. עלינו כחברה לפעול לביטול חוויית הצמצום שחוות נשים כיום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות