אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחשונות סינית: שיאומי ו-Oppo המציאו מצלמת סלפי בלתי נראית צילום: Xiaomi

נחשונות סינית: שיאומי ו-Oppo המציאו מצלמת סלפי בלתי נראית

שתי החברות הדגימו תצורת מצלמה שהיא חלק מובנה במסך, מוסתרת מאחוריו ומופיעה רק כשמכבים פיקסלים מעליה; בכך, יוכלו השתיים לפתח טלפונים עם מסך מקצה לקצה וללא מגרעות או סיבוכים הנדסיים בדמות מצלמות נשלפות

04.06.2019, 14:52 | רפאל קאהאן

שיאומי ו-Oppo הסיניות הדגימו עיצוב מתקדם ביותר למסכי סמארטפונים, שצפוי להשפיע על השוק כולו: השתיים הפיצו הדגמות וידאו בהן חיישן מצלמת סלפי שנמצא בתוך המסך, כחלק מובנה בו - וללא מגרעת או עדשה נראית.

קראו עוד בכלכליסט

הן לא המציאו את המודל הזה: גם סמסונג הצהירה שהיא מפתחת טכנולוגיה שכזו לפני שנה ויותר. ואולם, שתי החברות הסיניות היכו את ענקית המובייל והדגימו את הפיתוח כשהוא עובד. סמסונג, בינתיים, מתעכבת בהצגת הפיתרון שלה.

הרעיון במצלמה שהיא חלק מהמסך הוא לאפשר הגדלה שלו מבלי שימוש במגרעות שמכערות את התצוגה, או מצלמות נשלפות וסליידרים שמסבך את המכשיר מכנית. מסך שהמצלמה מהווה חלק ממנו מאפשר ליצרן להגדיל אותו כאוות נפשו ולשמור על מבנה נקי יותר של המכשיר.

המצלמה שמתחת למסך, צילום: Xiaomi המצלמה שמתחת למסך | צילום: Xiaomi המצלמה שמתחת למסך, צילום: Xiaomi

הפיתרון של שיאומי ו-Oppo נשען על עיקרון דומה: התקנת מצלמה בראש המסך וכיסוי שלה בפיקסלים שקופים. כשמפעילים אותה, נכבים הפיקסלים וחיישן התמונה מסוגל לקבל אור מן הסביבה ולצלם. המגבלה היא הפילטור שיוצרים הפיקסלים; נכנס כך פחות אור לחיישן ואיכות התמונה נמוכה משל מצלמת סלפי רגילה. בשלב זה, פועל הפיתרון של שתי החברות במסכי LCD, ולא במסכי OLED שמאפיינים מכשירי פרימיום.

הפיתוח הסיני פותר מגבלה הנדסית בעייתית: כל המצלמות הנשלפות למיניהן ייקרו את עלות הייצור של המכשיר, והפכו את השליפה והצילום לתהליך ארוך ביחס למצלמה קבועה. עדיין לא ידוע מתי ישיקו החברות טלפונים בעלי מצלמות מסך שכאלה, אך שיאומי הדגימה את הפיתוח שלה על מכשיר שנראה זהה לחלוטין לטלפון הדגל Mi 9, למעט תצורת המצלמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות