אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"בייבי טראמפ" בשמי לונדון; הנשיא למיי: "הישארי בסביבה" צילום: איי אף פי

"בייבי טראמפ" בשמי לונדון; הנשיא למיי: "הישארי בסביבה"

מפגינים בלונדון העיפו לשמיים בובה מתנפחת של נשיא ארה"ב, לקראת המחאה הגדולה היום. טראמפ נפגש עם תרזה מיי, ואחרי הביקורת נגדה אמר לה שהיא פנטסטית: "הישארי בסביבה, נעשה הסכם סחר". ראש העיר לונדון תוקף: "טראמפ - נער הפוסטר של הימין הקיצוני בעולם"

04.06.2019, 15:40 | ynet
בבריטניה מתכוננים היום למחאה גדולה נגד דונלד טראמפ, ביום השני של ביקורו בממלכה. בזמן שטראמפ נפגש עם תרזה מיי בדאונינג 10, ראש ממשלת בריטניה שתתפטר בקרוב, התחילו להתאסף מפגינים מחוץ לבניין הפרלמנט בלונדון. הם הציגו לראווה את "בייבי טראמפ" – בובה מתנפחת בדמותו של הנשיא.

קראו עוד בכלכליסט

בלון בייבי טראמפ בהפגנה בלונדון, צילום: איי אף פי בלון בייבי טראמפ בהפגנה בלונדון | צילום: איי אף פי בלון בייבי טראמפ בהפגנה בלונדון, צילום: איי אף פי

מפגינים בסרבלים אדומים שעליהם נכתב "הבייביסיטר של טראמפ" התקבצו מסביב לבובה הכתומה עם החיתול, שחררו את החבלים שהחזיקו את הבובה והעיפו אותה לשמיים. "אנחנו מנסים להזכיר לנשיא כמה הוא לא רצוי במדינה שלנו", אמר ליאו מארי, בן 42, שהיה שותף בהכנת הבובה שגובהה שישה מטרים. "אנחנו רוצים להעלות חיוך על פרצופם של האנשים אבל גם להעביר נקודה רצינית", אמר מארי והוסיף שהמטרה היא למחות נגד טראמפ "ופוליטיקת השנאה שלו".

מלניה טראמפ, דונלד טראמפ, תרזה מיי ובעלה, צילום: גטי אימג מלניה טראמפ, דונלד טראמפ, תרזה מיי ובעלה | צילום: גטי אימג'ס מלניה טראמפ, דונלד טראמפ, תרזה מיי ובעלה, צילום: גטי אימג

הפגנה בלונדון נגד טראמפ, צילום: רויטרס הפגנה בלונדון נגד טראמפ | צילום: רויטרס הפגנה בלונדון נגד טראמפ, צילום: רויטרס

עשרות אלפי בריטים צפויים להשתתף היום ב"קרנבל ההתנגדות" בלונדון, הפגנה חריגה בהיקפה נגד מנהיג מדינה זרה. מנהיג הלייבור ג'רמי קורבין יצטרף אליהם. קורבין אמר שמדובר ב"הזדמנות להביע הזדהות עם האנשים שטראמפ תקף באמריקה, ברחבי העולם ובמדינה שלנו". בין המשתתפים יהיו פעילים נגד גזענות, בעד זכויות נשים ואיכות הסביבה.

הכעס על טראמפ בבריטניה נובע בין השאר מ"צו המוסלמים" של הנשיא (איסור הכניסה לארה"ב מכמה מדינות מוסלמיות), ההחלטה להוציא את ארה"ב מהסכם האקלים והביקורת שלו על פוליטיקאים בריטים – כולל על תרזה מיי. אחד המתנגדים הגדולים לטראמפ בבריטניה הוא סאדיק חאן, ראש העיר לונדון. רגע לפני הגעתו לבריטניה טראמפ תקף את חאן וכינה אותו "לוזר".

דונלד טראמפ ותרזה מיי , צילום: רויטרס דונלד טראמפ ותרזה מיי | צילום: רויטרס דונלד טראמפ ותרזה מיי , צילום: רויטרס

בובת "בייבי טראמפ" בהפגנה בלונדון, צילום: איי אף פי בובת "בייבי טראמפ" בהפגנה בלונדון | צילום: איי אף פי בובת "בייבי טראמפ" בהפגנה בלונדון, צילום: איי אף פי

הפגנה בלונדון נגד דונלד טראמפ, צילום: איי פי הפגנה בלונדון נגד דונלד טראמפ | צילום: איי פי הפגנה בלונדון נגד דונלד טראמפ, צילום: איי פי

חאן, שאישר אשתקד ל"בייבי טראמפ" לרחף בשמי לונדון, עשה זאת גם הפעם. חאן תקף היום את טראמפ ואמר שהוא "נער הפוסטר" של הימין הקיצוני ברחבי העולם. בראיון לסקיי ניוז חאן הביע תסכול מכך שטראמפ לא מסוגל לדבר על ההבדלים בין בני האדם, אך הוסיף שהוא יישמח להיפגש איתו.

המחאה נגד טראמפ החלה אתמול בהיקף קטן יחסית. מפגינים מחו נגדו מחוץ לארמון בקינגהאם, בזמן שהמלכה אליזבת אירחה את הנשיא לארוחת ערב מפוארת. כמה פוליטיקאים החליטו להחרים את ארוחת הערב החגיגית בארמון בקינגהאם, בהם קורבין. תומכיו של טראמפ אומרים שמדובר בעלבון ובזלזול במנהיג בעלת הברית הקרובה ביותר של בריטניה.

הפגנה נגד דונלד טראמפ בביקורו בלונדון, צילום: רויטרס הפגנה נגד דונלד טראמפ בביקורו בלונדון | צילום: רויטרס הפגנה נגד דונלד טראמפ בביקורו בלונדון, צילום: רויטרס

הפגנה בלונדון נגד דונלד טראמפ, צילום: אי פי איי הפגנה בלונדון נגד דונלד טראמפ | צילום: אי פי איי הפגנה בלונדון נגד דונלד טראמפ, צילום: אי פי איי

טראמפ הגיע לבריטניה אחרי שמתח ביקורת קשה על הדרך שבה ניהלה תרזה מיי את הברקזיט - המגעים לפרישה מהאיחוד האירופי. מיי, שנכשלה שלוש פעמים בניסיון להעביר את הסכם הפרישה בפרלמנט, אמורה להתפטר ביום שישי מתפקידה. היא תישאר בראשות הממשלה עד שיימצא לה מחליף מהמפלגה השמרנית. טראמפ כבר הביע תמיכה בבוריס ג'ונסון, שהיה שר החוץ של מיי והתפטר במחאה על יחסה לברקזיט.

טראמפ ומיי נפגשו היום עם בכירים בעולם העסקים בבריטניה, וטראמפ אמר למיי שארה"ב תעשה הסכם סחר הוגן ומשמעותי עם בריטניה אחרי הברקזיט. "אני חושב שזה משהו ששנינו רוצים, אנחנו הולכים לעשות את זה", אמר טראמפ בפגישה. הנשיא שביקר את פועלה של ראש הממשלה הודה לה על עבודה פנטסטית והמליץ לה "להישאר בסביבה" כדי שהסכם הסחר ייצא לפועל. אחרי הפגישה עם אנשי העסקים הגיעו המנהיגים למעונה הרשמי של מיי בדאונינג 10, ובהמשך אמורים למסור הצהרה לתקשורת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות