אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו שוקל למנות את אמיר אוחנה לתפקיד שר המשפטים הזמני צילום: טל שחר

נתניהו שוקל למנות את אמיר אוחנה לתפקיד שר המשפטים הזמני

היום תמה כהונתה של שרת המשפטים היוצאת, איילת שקד, ותיק המשפטים הועבר לידיו של ראש הממשלה - בניגוד להנחיית היועמ"ש בנושא; נתניהו צפוי למסור הודעה על המינוי הלילה או מחר בבוקר

04.06.2019, 17:45 | צבי זרחיה

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוקל למנות את ח"כ אמיר אוחנה לתפקיד שר המשפטים הזמני. נתניהו צפוי למסור הודעה על המינוי הלילה (ג') או מחר בבוקר.

קראו עוד בכלכליסט

איילת שקד ואמיר אוחנה, צילום: צביקה טישלר, יואב דודקביץ איילת שקד ואמיר אוחנה | צילום: צביקה טישלר, יואב דודקביץ איילת שקד ואמיר אוחנה, צילום: צביקה טישלר, יואב דודקביץ

היום בצהריים תמה כהונתה של שרת המשפטים היוצאת, איילת שקד, שפוטרה שלשום בידי נתניהו, ותיק המשפטים הועבר לידיו של ראש הממשלה. זאת, בניגוד להנחיית היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בנושא, לפיה נתניהו לא יכול להחזיק בתיק בשל מצבו המשפטי.

נתניהו הציע את תפקיד ממלא המקום הזמני לשר התיירות יריב לוין, שסירב באומרו כי לא יוכל במהלך תקופת הביניים לבצע את הרפורמות שהוא מבקש; לוין צפוי לקבל את התפקיד אם נתניהו ירכיב את הממשלה הבאה. גם השר להגנת הסביבה וירושלים, זאב אלקין, סירב לקבל את התיק - והמליץ למנות לתפקיד את לוין; ח"כ בצלאל סמוטריץ' דורש את התפקיד, אבל נתניהו הבהיר שלא ימונה. עוד הוזכרו כמועמדים: סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, והשר אופיר אקוניס.

לשרה שקד נערך היום טקס פרידה במשרד המשפטים, בהשתתפות מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות