אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה חיובית בבורסת ת"א; אלוני חץ מחקה 4%, דיסקונט נחלשה ב-0.5% צילום: בלומברג

דיווח שוטף

נעילה חיובית בבורסת ת"א; אלוני חץ מחקה 4%, דיסקונט נחלשה ב-0.5%

המדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125 התחזקו ב-0.3%; מנכ"לית בנק דיסקונט לילך אשר טופילסקי הודיעה על פרישה מתפקידה - במהלך היום נסחרה המניה בירידה של 3.5%; הצלחה חלקית לדודי ורטהיים במכירת אחזקתו באלוני חץ

05.06.2019, 17:37 | כתבי שוק ההון

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

17:25 - המסחר בבורסת ת"א ננעל במגמה חיובית - המדדים ת"א 35 ות"א 125 התחזקו ב-0.3%. מניית דיסקונט ריכזה את המחזור הגבוה בבורסה ונחלשה ב-0.5% על רקע פרישת המנכ"לית, מוקדם יותר במהלך היום נסחרה דיסקונט בירידה של 3.5%. אלוני חץ ננעלה בתחתית ת"א 35 ואיבדה 4.1% מערכה על רקע מכירת המניות של דודי ורטהיים, כיל הובילה את מדד הדגל וקפצה ב-4.3%.

15:40 - קצוות מדדים: אופקו מתחזקת ב-4.1% ומובילה את מדד ת"א 35, אלוני חץ נחלשת ב-4.2% בתחתית המדד. או.פי.סי אנרגיה קופצת ב-5.7% בפסגת ת"א 90, פלסאון תעשיות סוגרת את המדד ומאבדת 3.4% מערכה.

13:30 - חברת פנטזי נטוורק, המתמקדת בהשקעות בתחום הקנאביס, מודיעה על מינויה של גב' מריס קוט (Ms. Meris Kott) לתפקיד יועצת להשקעות בתחום הקנאביס. גב' קוט, שהנה מנכ"לית החברה הציבורית הקנדית (CNSX:LOAN), מצטרפת לד"ר קובי בוקסדורף, ראש הוועדה המייעצת של פנטזי נטוורק, בתחום הקנאביס.

 

12:00 - הצלחה חלקית לדודי ורטהיים במכירת אחזקתו באלוני חץ. איש העסקים, שנאלץ למכור את אחזקתו בחברת הנדל"ן בעקבות חוק הריכוזיות, הצליח למכור כ-10% תמורת 750 מיליון שקל מתוך 19% שברשותו. הסיבה: לא היה מוכן להתפשר על מחיר נמוך מ-44.5 שקל למניה.

11:40 - חברת שלמה החזקות בבעלות משפחת שמלצר זכתה לביקושי שיא בהיקף של כ-715 מיליון שקל בשלב המוסדי של הרחבת סדרת אג"ח ט"ז. החברה תכננה תחילה לגייס בשלב המוסדי, כ-150 מיליון שקל אך בעקבות הביקושים הגבוהים, מתכוונת לקבל התחייבויות מוקדמות של משקיעים מוסדיים בהיקף של 400 מיליון שקל.

 

09:45 - המסחר נפתח בעליות של עד 0.5%. מניית דיסקונט יורדת ב-2.5%.

09:24 - מנכ"לית בנק דיסקונט לילך אשר טופילסקי פורשת מתפקידה - תצטרף לקרן פימי. טופילסקי תצטרף לקרן ההשקעות של ישי דוידי כשותפה בכירה; במהלך חמש שנות כהונתה שיעור התשואה להון של הבנק הרביעי בגודלו במערכת הבנקאית הוכפל והרווח הנקי עלה פי שלושה.

לילך אשר טופילסקי מנכ"לית בנק דיסקונט, צילום: שאול גולן לילך אשר טופילסקי מנכ"לית בנק דיסקונט | צילום: שאול גולן לילך אשר טופילסקי מנכ"לית בנק דיסקונט, צילום: שאול גולן

07:30 - אחרי עליות השערים החדות בוול סטריט אמש (נאסד"ק טיפס ב-2.6%, דאו ג'ונס ו-S&P 500 התחזקו ב-2.1%), בעקבות דבריו של נשיא הפד פאוול כי לא יהסס לסייע לכלכלה, אם ייצטרך, הבורסה בתל אביב תפתח את יומו הרביעי של שבוע המסחר. אתמול, המסחר ננעל בעליות של 0.8% במדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125. בלטו: בזק עם עלייה של 1.7%, טבע עם פלוס 2% ונייר חדרה עם קפיצה של 4.8%.

לפי מחלקת המחקר בבית ההשקעות אינפיניטי, המהומה הפוליטית לא הגיעה לשוק ההון. "למרות ההליכה לבחירות חוזרות וחוסר הוודאות, שוק ההון המקומי לא מתייחס לבחירות החדשות כמאורע שלילי שגורם לירידות. ההערכות הן שהממשלה החדשה שתידרש לטיפול בגירעון המתרחב תבצע את הצעדים הנדרשים ותעמוד במשימה. הבחירות החדשות יכולות ליצור סיטואציה של קואליציה אלטרנטיבית, שתהיה פחות סחיטה ותציג דרישות תקציביות יותר מאוזנות".

במחלקת המחקר של אינפינטי טוענים כי "כרגע אין חשש מיידי להורדת דירוג האשראי של ישראל, זאת לנוכח הנתונים החיוביים באופן יחסי של המשק הישראלי, עם צמיחה משמעותית, אבטלה בשפל של כל הזמנים ויחס חוב-תוצר נמוך. נתונים אלו משתקפים גם בעוצמת השקל, ששערו מול סל המטבעות כמעט ולא ירד מאז ההכרזה על בחירות חדשות".

הבורסה לניירות ערך , צילום: אוראל כהן הבורסה לניירות ערך | צילום: אוראל כהן הבורסה לניירות ערך , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות