אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצלחה חלקית לדודי ורטהיים במכירת אחזקתו באלוני חץ

הצלחה חלקית לדודי ורטהיים במכירת אחזקתו באלוני חץ

איש העסקים, שנאלץ למכור את אחזקתו בחברת הנדל"ן בעקבות חוק הריכוזיות, הצליח למכור כ-10% תמורת 750 מיליון שקל מתוך 19% שברשותו. הסיבה: לא היה מוכן להתפשר על מחיר נמוך מ-44.5 שקל למניה

05.06.2019, 10:30 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הצלחה חלקית לדודי ורטהיים בנסיון מכירת אחזקתו באלוני חץ. איש העסקים, המחזיק ב-19% מחברת הנדל"ן, ניסה אמש (ג') למכור למעלה ממחצית מאחזקתו תמורת 900 מיליון שקל למשקיעים מוסדיים. 

קראו עוד בכלכליסט

למרות ביקושים של למעלה ממיליארד שקל, ורטהיים מכר מניות רק ב-750 מיליון שקל. זאת מכיוון שאיש העסקים לא היה מוכן להתפשר על מחיר נמוך מ-44.5 שקל למניה. לכן, הוא הצליח למכור רק כ-10% מהמניות תוך שהוא נשאר עם 9% (כש-4% נוספים הוא צפוי למכור רק בהמשך השנה).

גורמים בשוק ההון חשו לא בנוח מכך שיום לפני המכירה קיימה אלוני חץ כנס אנליסטים שבו הציגה את תוכניותיה ואת היתרונות של החברה.

המכירה נעשית בעקבות חוק הריכוזיות שמחייב בעלי הון להפריד אחזקות ריאליות מפיננסיות, שכן ורטהיים מחזיק בשליטה בתאגיד ריאלי משמעותי, אלוני חץ, ובמקביל גם בשליטה בתאגיד פיננסי משמעותי, בנק מזרחי-טפחות.

את הפצת המניות בשוק מבצע בית ההשקעות וליו בייס (שורטהיים הוא גם אחד מבעליו). בתוך כך נתן חץ, מנכ"ל החברה, יהפוך לאחר המכירה לבעל המניות הגדול בחברה שייסד עם 14.5% מהמניות.

דודי ורטהיים דודי ורטהיים דודי ורטהיים

 ורטהיים היה שותף לגרעין השליטה באלוני חץ במשך כ-25 שנה, כמעט מיום היווסדה של החברה, והפך במרוצת השנים לבעל המניות הגדול. עד כה מעולם לא מכר מניות בחברה אלא רק הגדיל את חלקו, כולל בתקופת משבר הנדל"ן ב-2008. כשנכנס לשותפות בחברה עמד שוויה על כ-10 מיליון שקל.

בהתבטאות נדירה לאור המכירה אמר ורטהיים כי "נתן חץ ואני שותפים בגרעין השליטה של אלוני חץ במשך למעלה מעשרים שנה. אלוני חץ היא חברה מדהימה המורכבת מאנשים נפלאים שעליהם מנצח נתן חץ, שהוא שותף נפלא ומנהל מזהיר. מעולם לא מכרתי ולו מניה אחת של אלוני חץ, אלא תמיד תמכתי בה והגדלתי את החזקותי אף בעיתות משבר מתוך אמונה ושכנוע עמוקים בדרכה ויכולותיה. הייתי ממשיך לדבוק בדרכי זאת אם לא הייתי תחת האילוצים שמכוח חוק הריכוזיות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות