אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בברלי הילס למען בריאות הציבור: תאסור מכירת סיגריות ומוצרי טבק בעיר צילום: איי פי

בברלי הילס למען בריאות הציבור: תאסור מכירת סיגריות ומוצרי טבק בעיר

האיסור על מכירות טבק באזור המגורים של העשירים והמפורסמים אמור להיכנס לתוקף בתחילת 2021. הוא יוציא מחוץ לחוק מכירה של סיגריות, סיגרים, טבק למקטרות, טבק לעיסה וסיגריות אלקטרוניות, שנמכרים בתחנות דלק, חנויות נוחות, בתי מרקחת וחנויות מכולת

05.06.2019, 13:11 | שירות כלכליסט
מועצת העיר בברלי הילס החליטה אתמול (ג') פה אחד לאשר איסור על מכירה קמעונאית של רוב מוצרי הטבק, בתקנה מקיפה שהיא כנראה הראשונה מסוגה במדינה. האיסור על מכירות טבק באזור המגורים של העשירים והמפורסמים אמור להיכנס לתוקף בתחילת 2021. הוא יוציא מחוץ לחוק מכירה של סיגריות, סיגרים, טבק למקטרות, טבק לעיסה וסיגריות אלקטרוניות, שנמכרים בתחנות דלק, חנויות נוחות, בתי מרקחת וחנויות מכולת.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה שהתקבלה ברוב של חמישה תומכים וללא מתנגדים באה בעקבות החלטת המועצה מהחודש שעבר לתמוך בטיוטה של החוק, שכללה פטור מיוחד לחדרי עישון יוקרתיים ומלונות בעיר.

"זוהי אבן דרך חשובה עבור העיר שלנו ועבור הקהילה שלנו", כך אמרה חברת מועצת העיר לילי בוסה לפני ההצבעה. היא הוסיפה שהוצאה מחוץ לחוק של מכירת טבק עולה בקנה אחד עם המוניטין של בברלי הילס כמקום בריא, והביעה ביטחון בכך שערים נוספות ילכו בדרכה.

בקרוב: בברלי הילס בלי סיגריות, צילום: איי פי בקרוב: בברלי הילס בלי סיגריות | צילום: איי פי בקרוב: בברלי הילס בלי סיגריות, צילום: איי פי

ראש עיריית בברלי הילס, ג'ון מיריש, אמר אתמול שמועצת מנהטן-ביץ' שוקלת לאמץ איסור משלה על מכירת מוצרי טבק. מספר קהילות לאורך החוף בדרום קליפורניה כבר החילו איסור על עישון במקומות ציבוריים.

על פי התקנה החדשה של בברלי הילס, "היתר למכירת מוצרי טבק ברחבי העיר מגדיל את הזמינות של המוצרים המזיקים והמסוכנים האלה, ואינו תורם לתדמית של העיר כמקום בריא".

החלטת המועצה זכתה לביקורת מצד כמה קמעונאים שטענו שהאיסור יעביר את מכירות הטבק לתחומי שיפוט של מועצות שכנות כמו לוס אנג'לס ומערב הוליווד, ויפגעו בעסקים קטנים בבברלי הילס. בערך שני תריסר עסקים צפויים להיפגע מהתקנה החדשה.

האיגוד הלאומי האמריקאי של מקומות הממכר לטבק, שהתנגד למהלך, טוען שמוכרי הטבק המקומיים בבברלי הילס עלולים לחוות ירידה של 25%-45% בהכנסתם החודשית בעקבות האיסור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות