אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה ה-11 בארה"ב: גם אילינוי תאשר לגליזציה של מריחואנה לצרכי פנאי צילום: גטי אימג'ס

המדינה ה-11 בארה"ב: גם אילינוי תאשר לגליזציה של מריחואנה לצרכי פנאי

בסוף השבוע אישר בית הנבחרים הדמוקרטי במדינה את הצעת החוק, ובכך היא תאפשר מכירת סמים קלים בחנויות מורשות לאנשים מעל גיל 21, וכן להחזיק בכמות של עד 30 גרם לשימוש אישי לתושבים, ועד 15 גרם ללא תושבים

05.06.2019, 15:01 | שירות כלכליסט

אילינוי עומדת להפוך למדינה ה-11 בארה"ב שתאשר לגליזציה של מריחואנה לצרכי פנאי, זאת לאחר שבית הנבחרים במדינה שבשליטת הדמוקרטים אישר ביום שישי את הצעת החוק, שממתינה כעת לחתימתו של המושל כדי שתהפוך לרשמית.

קראו עוד בכלכליסט

על פי החוק שאמור להיכנס לתוקף בינואר 2020 ואושר כעת באילינוי ברוב של 66 מול 47 מתנגדים, החל מהשנה הבאה אנשים מעל גיל 21 יוכלו לרכוש כמויות קטנות של מריחואנה בחנויות מורשות. וכן הוא יאפשר לתושבים להחזיק בכמות של עד 30 גרם וללא תושבים להחזיק עד 15 גרם.

חנות מריחואנה בארה"ב, צילום: YOUTUBE חנות מריחואנה בארה"ב | צילום: YOUTUBE חנות מריחואנה בארה"ב, צילום: YOUTUBE

אילינוי תהפוך למדינה השנייה בלבד שאישרה את הלגליזציה דרך בית הנבחרים בלבד, אחרי ורמונט שעשתה זאת בשנה שעברה. 10 המדינות האחרות ו-וושינגטון הבירה אישרו את הלגליזציה באמצעות משאלי עם. לעומת זאת, בניו יורק ובניו ג'רזי המחוקקים לא מצליחים לאשר הצעת חוק דומה, למרות הצהרת המושל בשנה שעברה.

החקיקה באילינוי נחשבת לאחת המתירניות ביותר, שכן היא כוללת ביטול של תיקים פליליים שנפתחו לכ-770 אלף אנשים שהורשעו בעבירות הקשורות לאחזקת מריחואנה. מושל המדינה, ג'י.בי פריצקר, התחייב בקמפיין הבחירות שלו שיפעל למען הלגליזציה, בטענה כי החוק יעזור להעלות את ההכנסות ממסים וישחרר כוחות משטרה שיוכלו לעסוק בפשעים חמורים יותר.

להערכתו, כבר בשנה הראשונה החוק יוביל להכנסה של 170 מיליון דולר מדמי זיכיונות, וכשהתעשייה תהיה מבוססת היא תכניס עד מיליארד דולר בשנה במסים.

"מדינת אילינוי עשתה היסטוריה, לגליזציה של שימוש במריחואנה לבוגרים עם הגישה השוויונית ביותר בארה"ב" מסר פריצקר. "תהיה לכך השפעה אדירה על המדינה שלנו, זה ייצור הזדמנויות בקהילות שזקוקות לכך ויעניק לרבים הזדמנות שנייה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות