אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפליק פלאק של אנטרופי: תומכים במינוי אהרון פוגל ליו"ר איילון צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

הפליק פלאק של אנטרופי: תומכים במינוי אהרון פוגל ליו"ר איילון

אחרי שאתמול המליצו למוסדיים להתנגד למינוי של פוגל, באנטרופי משנים את דעתם לאחר שקיבלו הבטחה מבעל השליטה רחמני לסווג את יורם שי ואסתר דלאל כדירקטורים בלתי תלויים

05.06.2019, 15:16 | רחלי בינדמן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת הייעוץ אנטרופי החליטה לשנות את המלצתה, וכעת ממליצה לגופים המוסדיים המחזיקים במניות איילון לתמוך באסיפת בעלי המניות שתתקיים בשבוע הבא במינוי הדירקטורים החדשים מטעם בעל השליטה לוי רחמני ובהם אהרון פוגל, לשעבר יו"ר מגדל שצפוי להתמנות ליו"ר החברה במקומו של שלמה גרופמן. 

קראו עוד בכלכליסט


הגם שממילא להמלצה של אנטרופי לא היו שיניים שכן נדרש רוב רגיל למינוי דירקטורים ולוי רחמני מחזיק במניות השליטה, רחמני העדיף לא להתעמת עם הגופים המוסדיים במטרה לשמר מערכת יחסים ארוכה. זאת במיוחד כשממילא שכרו של פוגל יובא לאישור נפרד של האסיפה הכללית ושם יידרש רוב מצד המוסדיים ללא ספירת קולו של בעל השליטה.
      

אהרון פוגל, צילום: אוראל כהן אהרון פוגל | צילום: אוראל כהן אהרון פוגל, צילום: אוראל כהן


   

לכן נאות בעל השליטה להסכים לסווג את יורם שי ואסתר דלאל, שני דירקטורים חדשים שהוא מבקש למנות כדירקטורים בלתי תלויים ולא כדירקטורים "רגילים" מטעמו כך שלא יוכל שלא לחדש את כהונתם כל שנה.

באנטרופי המליצו תחילה למוסדיים להתנגד למינויים תוך שהם מצדדים בעמדת היו"ר הנוכחי שלמה גרופמן שטען כי רחמני התערב בצורה לא נאותה בהתנהלות איילון וכי המהלך של רחמני להדיח אותו לא משרת את טובת כלל בעלי המניות בחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות