אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת UBS: עו"ד הורשע בהעלמת הכנסות במשך 10 שנים באמצעות חשבון סודי צילום: בלומברג

פרשת UBS: עו"ד הורשע בהעלמת הכנסות במשך 10 שנים באמצעות חשבון סודי

עו"ד יוסי לוי, בעל משרד עורכי דין בת"א, הודה במסגרת הסדר טיעון באי דיווח על הכנסות של 1.45 מיליון שקלים. העונש: 7.5 חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות וקנס של 170 אלף שקלים. לוי: "מתחרט, זה לא משקף את מי שאני"

05.06.2019, 17:53 | תומר גנון

התפתחות נוספת בפרשת העלמות המס של ישראלים באמצעות חשבונות בבנק UBS: עו"ד יוסף לוי, בעל משרד עורכי דין ברחוב פרישמן בת"א, הודה והורשע היום (ד') במסגרת הסדר טיעון בהשמטת הכנסות בהיקף של 1.45 מיליון שקלים, אותם צבר במשך 10 בחשבון סודי שהחזיק בסניף של הבנק בשוויץ.

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההסדר, הפרקליטות תבקש להטיל על לוי עונש של 7.5 חודשי מאסר בפועל, אשר ירוצו בעבודות שירות. בנוסף ישלם לוי קנס של 170 אלף שקלים.

UBS, צילום: בלומברג UBS | צילום: בלומברג UBS, צילום: בלומברג

"ככל שהנאשם לא יימצא כשיר לעבודות שירות, האלטרנטיבה היא מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח", הוסיפה בדיון התובעת, עו"ד נג'מי חייק מסעד.

"אני מבקש להוסיף שאני מצטער בצורה שאין כדוגמתה", אמר היום לוי, סא"ל במיל', במהלך הצגת הסדר הטיעון בפני השופטת דנה אמיר בבית משפט השלום בת"א. "אני מתחרט בצורה מוחלטת. אני נמצא פה בסיטואציה שאינה משקפת את מי שאני".

בשנה שעברה, הגישה הפרקליטות כתבי אישום כנגד 11 נאשמים בינהם אנשי עסקים ושכירים, במסגרת פרשת בנק UBS השוויצרי, בגין העלמת הכנסות פיננסיות מהשקעותיהם בבנק. העבירות שיוחסו להם, כל אחד על פי חלקו, הן שימוש במרמה ערמה ותחבולה, השמטת הכנסות מתוך דו"ח ומסירת תרשומת כוזבת בדו"ח. כתבי האישום הוגשו בגין העלמת הכנסות פיננסיות בגובה הנע בין מאות אלפי שקלים ועד כחמישה מיליון שקל.

העבירות נוגעות לחשבונות שהכספים שהופקדו בהם בתחילה אינם חייבים במס (דוגמת כספי ירושה או מתנות), כאשר העבירות ממוקדות בהעלמת עצם קיום החשבון והיתרה שבו, וכן העלמת ההכנסה מריביות, דיבידנדים וניירות ערך שבוצעה על ידי הנאשמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות31 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

31.
תפסיקו להשוות כל דבר לקובי פרץ
הנאשם כאן (שהוא גם עו״ד, כן) מנע מהמדינה תשלום מס של 170,000₪ ולא מיליונים כמו קובי פרץ או אחרים. אני לא מזלזל בסכום כזה אבל קצת פרופורציות. על סכום כזה-לא מכניסים לכלא אלא מטילים עבודות שירות. זה לגנוב את המדינה ב-1,400₪ לחודש, במשך 10 שנים. מאוד לא יפה אבל לא שיא השחיתות.
עו״ד  |  08.06.19
27.
משתינים עלינו ומקבלים עונש מגוחך
העלים סכום כל כך גדול (אולי העלים יותר אבל זה מה שנתפס) במשך עשר שנים (!) ומזיין לנו את המוח שזה לא הטיפוס שהוא? אז מה הוא? אזרח שומר חוק שמשלם את מיסיו בזמן? זה היה בטעות? התפלקות כזאת, בלי כוונה? למה צוחקים עלינו? ולמה מאסר כזה קצר? בלי מאסר ארוך אנשים לא ילמדו לקח.
אילנה  |  06.06.19
לכל התגובות